Jaké zvolit úložné prostory v ložnici?

Kam uložit věci v ložnici? Samozřejmě záleží, jak velké prostory máte k dispozici. Možností je spousta. Pojďme si je rozebrat.

Obecně o úložných prostorech v ložnici

Obecně platí, že čím menší máte ložnici, tím pečlivěji musíte úložné prostory promýšlet. Nemáte-li moc prostoru, nehromaďte věci, které nepotřebujete.

Promyslete, jestli vše, co v ložnici máte, tam skutečně mít musíte. Nepotřebné věci bez milosti vyhoďte, nebo alespoň dejte do sklepa či odvezte na chalupu. Zkrátka udělejte si pořádek ve věcech. Už proto, že ložnice je místem, kde odpočíváme a spíme, ne odkladiště věcí, které nechceme mít v jiných místnostech.

Vestavěné skříně

V posledních letech jsou vestavěné skříní stále více oblíbené. Lidé si je pořizují do různých místností a snad nejčastěji právě do ložnice. Velká vestavěná skříň v rozměrech po celé délce jedné stěny vám nabídne obrovský prostor, a když zvolíte vhodné organizéry, vše bude přehledné a vy si ušetříte neustálé přemítání kam s nadbytečnými věcmi.

Jiné skříně a komody

Na oblečení a další věci si můžete koupit i různé jiné skříně či komody. Nabídka sériového nábytku je rozmanitá a další možnosti vám přináší výroba na míru. Vždy dbejte nejen na to, aby vám nábytek ladil s ostatním vybavením ložnice, ale aby zároveň byl co nejvíce praktický. Některé skříně mohu být robustné, ale zároveň nabízet málo úložného prostoru. Takové byste si určitě neměly pořizovat do malé ložnice.

Toaletní stolek

Toaletní stolek ocení především ženy. Je obvykle se zrcadlem a se zásuvkami, do kterých si uložíte různé doplňky, „zkrášlovala“ či další věci dle vašich potřeb.

Noční stolky

Noční stolky slouží především k ukládání věcí, které chceme mít stále na dosah, jsme-li v posteli. Můžeme v nich mít léky, rozečtenou knihu, brýle, ale třeba i nějaké dokumenty, nemáte-li na ně místo jinde.

Úložný prostor v posteli i pod ní

Máte-li v ložnici málo místa, pořiďte si postel s úložným prostorem, do které schováte lůžkoviny, ale i třeba mimosezonní oblečení, případně další věci. Využít lze i prostor pod postelí, kam lze umístit skladné boxy, šuplíky, proutěné koše atd.

Odkládací plochy a další úložné prostory

Do ložnice si můžete pořídit také stojan na odkládání oblečení, které si chcete vzít druhý den na sebe, nebo si na něj chystat róbu na večírek, do divadla či jinou akci, oblečení na cvičení atd. Jen si vždy dejte pozor, aby se vám na stojanu nehromadilo více věci, než je nezbytně nutné.

Z dalších úložných prostor si ještě uveďme rozmanité policové systémy na zeď, závěsné komody, stavebnicový nábytek, který si přizpůsobíte potřebám místnosti a dalším požadavkům atd.

Vytvořte si v ložnici důmyslné úložné prostory, díky kterým bude tato místnost působit čistým dojmem, a vy se v ní budete cítit dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *