Přebalovací pult – rady a tipy na jeho výběr

Čekáte-li miminko, je třeba připravit spoustu věcí a jistě se během těchto příprav dostanete k otázce, zda pořizovat či nepořizovat přebalovací pult. Je nutný a podle čeho ho vybírat?

Přebalovací pult

Přebalovací pult je druhem nábytku, který je určen k pohodlnějšímu přebalování miminka. Jak pohodlný přebalovací pult skutečně bude a jaké vám případně přinese další vylepšení, záleží na tom, jaký si vyberete. Některé mají i místo pro uložení věcí, a to nejen plenek a kosmetických přípravků, ale mohou být rovněž s poměrně prostornou komodou, do níž se vejde i oblečení pro miminko.

Na trhu najdete také přebalovací pulty, které mají v sobě integrovanou vaničku. Zkrátka tento druh nábytku může mít různé podoby.

Je přebalovací pult nutností?

Přebalovací pult není nutností a je na každé mamince, aby si rozmyslela, zda zařadí tento nábytek do své výbavy pro miminko. Zrovna o tom přemýšlíte? Shrňme si výhody a nevýhody.

Budete-li používat přebalovací pult, nemusíte se tolik sklánět, což jistě ocení vaše záda. Také lépe uhlídáte dítě na přebalovacím pultu (nebude mít příliš prostoru bránit se přebalení), a když si koupíte výrobek s komodou, získáte i úložné prostory. U některých modelů je možné odmontovat přebalovací desku, a tak vám zůstane užitečná komoda i poté, co dítě odroste. Další výhodou je, že vše potřebné budete mít stále po ruce.

Přebalovací pult má i své nevýhody. Především bydlíte-li v malém bytě, měli byte zvážit, jestli i s pultem se budete v místnosti moci pohodlně pohybovat. Obtížnější může být rovněž sehnat pult, který bude ve stejném stylu jako ostatní nábytek v pokoji. Neseženete-li ho a bude na sladěnosti pokoje trvat, je možné si ho nechat vyrobit na míru.

A přebalovací pult samozřejmě není zadarmo. Cena se odvíjí od materiálu i příslušenství.

Jak vybrat přebalovací pult

Jak se vyznat ve velké nabídce přebalovacích pultů? Pojďme se podívat na základní parametry, které vám pomohou s výběrem.

Označení

Každý přebalovací pult musí mít správné a úplné označení. Budete tak mít jistotu, že výrobek splňuje evropské normy a s nimi všechny nutné požadavky. Přebalovací pult musí být také označen jménem výrobce, distributora či prodejce a další údaje, podle kterých lze identifikovat výrobek.

Celková podoba přebalovacího pultu a další příslušenství

Jak jsme si výše uvedli, přebalovací pulty se liší typově. Některé mají další příslušenství v podobě zásuvek, poliček nebo jsou s celou komodou (hodí se v případě nedostatku úložných prostor). Jiné mohou mít i integrovanou vaničku. Liší se i velikostí a zatížením. Vyrábí se přebalovací pulty do jednoho roku dítěte a do tří let.

Oblíbené jsou také lehké přebalovací pulty s kolečky, díky kterým můžete nábytek pohodlně podle potřeby přemisťovat.

Bezpečnost dítěte

Bezpečnost dítěte je prvořadá, proto musí být přebalovací pult stabilní, mít zvýšené okraje, nemít ostré hrany, být odolný, z nezávadných materiálů atd. Pro kvalitního výrobce by tyto nároky měly být samozřejmostí. Ovšem i vy musíte být opatrní při používání pultu a podpořit tak bezpečnost svého dítěte.

Rozměry a materiál

Přebalovací pult má být pohodlný pro dítě, ale také by se vám samozřejmě měl pohodlně vejít do bytu a nezabírat zbytečně moc místa. Existují i skládací pulty.

Nábytek vybírejte také s ohledem na materiál. Vyrábí se z různých materiálů, nejčastěji ze dřeva, plastu či kovu (pozor na odolnost proti korozi).

A co vy? Pořídíte si do pokoje pro miminka přebalovací pult, nebo si vystačíte s přebalovací podložkou?  I ta je hodně využívaná. Může být s pevným dnem či bez něj. Obecně je podložka levnější, můžete ji umístit na stávající nábytek, snadno se přenáší a nezabírá místo. Není však tak komfortní jako přebalovací pult, který vám umožní mít vše potřebné po ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *