Jak zařídit pokoj pro hosty i příležitostné přespání?

Pokoj pro návštěvu nemusí být příliš velikým prostorem. Ovšem i tak můžete vykouzlit místo, kde se host bude cítit příjemně. Jak na to?

Jestliže při stavbě domu či rekonstrukci bytu myslíte i na to, že u vás občas někdo přespí, pak si dobře rozmyslete, kam pokoj pro hosty umístit. Hostům by měl zajistit dostatek soukromí, proto jej pokud možno neumisťujte vedle dětského pokoje či vaší ložnice.

Postel

Samozřejmě můžete volit úspornější variantu v podobě nafukovací matrace, ale zvažte, zda byste sami na takové posteli chtěli spát. Nejenže se z matrace špatně vstává, tudíž není vhodná pro starší osoby, ale ani ve dvou na ní spát není zrovna nic příjemného. Navíc, když k tomu přičtete, že ji budete muset při každé návštěvě nafouknout a pak zase vyfouknout, je lepší zvolit menší, ale zato pohodlnou postel. Dobrým řešením je i rozkládací pohovka, která přes den může sloužit k posezení a na noc se promění v postel.

Skříň a skříňka

Aby se u vás host cítil jako doma, určitě nezapomeňte na skříň, kam si může uložit své oblečení a alespoň toaletní stolek, který zase upotřebí na toaletní potřeby. Skříň může být docela malá, tak aby zbytečně nezabírala prostor a přitom dobře posloužila svému účelu.

Barvy a světlo

Ačkoliv se to může zdát méně podstatné, i barvy v pokoj jsou důležité proto, aby se tam hostitel cítil dobře. Proto se doporučují spíše méně nápadné barvy – ideální je béžová či světle meruňková. Světlo by pak nemělo chybět u postele, kde by měla být na nočním stolku umístěna lampička.

Televize, rádio i zrcadlo

Pro jistý komfort byste měli do pokoje pro hosty pořídit i televizi a CD přehrávač. Příjemným prvkem může být i malá knihovna. Chybět by také v pokoji pro hosty nemělo alespoň malé zrcadlo.

Z pokoje do koupelny

Jestliže máte dostatek místa, pomyslete i na to zřídit u pokoje malou koupelnu se sprchovým koutem a toaletu. Tím pro svého hosta a vlastně i sebe připravíte zase o kousek pohodlí a soukromí více.

Děti na návštěvě

Jiným případem je, když na návštěvu jezdí buď rodiny s dětmi, nebo větší děti například k babičce a dědečkovi. V případě, že k vám jezdí například kamarádka s malým dítětem, je dobré do pokoje pro hosty zajistit i dětskou postýlku a ideálně řešit namísto skříně či toaletního stolku komodu s přebalovacím pultem. Jestliže jsou návštěvou děti větší, pak je ideální přizpůsobit pokojík jim hracím koutkem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *