Pokoj pro školáka i studenta – co nesmí chybět?

Vaše dítko odrostlo a je na čase mu zařídit pokoj trochu více dospělácky. Jak by měl vypadat a co by v něm nemělo rozhodně chybět?

Pokoj pro školáka a studenta by měl být účelný a přitom stále hravý. Chybět by neměla kvalitní postel, ale i pracovní stůl a židle. Navíc by měl pokoj oplývat úložným prostorem nejen na oblečení, ale i hračky či knihy.

Kde by co mělo stát

Vždy by měla být od sebe odpočinková zóna, postel a pracovní zóna. Jestliže bojujete s malým prostorem, pořiďte do pokoje peřiňák. Postel s úložným prostorem není až tak vhodná, volte raději postel, která zespodu dýchá. Spací kout oddělíte například systémem poliček, které opticky vytvoří příčku. Pracovní stůl by měl být umístěný pod oknem.

Stůl a židle

Dětský pracovní stůl by měl být dostatečně prostorný, aby si na něj dítko mohlo pohodlně rozložit učebnice, sešity a dále, aby v pozdějším věku mohl sloužit i pro umístěný pc. Zde je dobré myslet na uložení klávesnice šuplíkem pod stolkem a také monitoru do samostatné přihrádky. Praktické budou i šuplíky na ukládání studentských nezbytností.  Pokud nemáte prostoru nazbyt, pak je nejlepší volbou pracovní stůl vyrobený na míru. A co židle? K pracovnímu stolu, zvolte vždy kvalitu. Ideální volbou je ergonomická rostoucí židle na kolečkách s područkami. Pracovní zónu můžete doplnit poličkami na knihy.

Prostor pro kamarády

Jakmile vaše ratolest dospěje do určitého věku, jistě bude sloužit jeho pokoj i pro jeho návštěvy. Máte-li dostatek místa, pořiďte do pokoje pohovku, v ideálním případě rozkládací pro případ, že by se návštěvník zdržel přes noc. Jestliže ale potřebujete něco méně objemného, volte oblíbené dětské sedací vaky. Přespání pak můžete řešit nafukovací postelí.

Světlo je důležité

Samozřejmě by měl mít váš školák či student v pokoji dostatek světla. Ten zajistíte nejen přirozeným světlem, ale i vhodně zvoleným centrálním osvětlením a lampičkou, která by neměla chybět u pracovního stolu.

A malá rada na závěr: Pokoj zařizujte společně s dítětem. Ono v něm bude žít a tak by se mu v něm mělo také líbit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *