Jaké regály a poličky vybrat do domácnosti?

Regály či poličky jsou nezbytnou součástí každé domácnosti. Avšak nemusí být vždy jen účelným kouskem nábytku, ale i designovým doplňkem bytu či domu.

Poličky i regály mohou být rozličných tvarů, velikostí i materiálů. Své místo pak najdou ve všech místnostech bytu – předsíni, komoře, koupelně, v dětském pokoji, ale i kuchyni či jako součást stěny v obývacím pokoji. Na každé místo se hodí v trochu jiném provedení.

Do koupelny sklo i dřevo

Do koupelny se nejvíce umisťují poličky skleněné v kombinaci s plastem či kovem. Výjimkou však nejsou ani poličky dřevěné, které nejlépe vyzní s ostatním dřevěným koupelnovým nábytkem.

Co do komory a předsíně?

V komoře nemusíte dávat důraz na design, ale spíše na účelnost a úložný prostor. Proto se nabízí řešení v podobě regálu. Vystavěná regálová stěna od země do stropu tak poslouží na uložení nejrůznějších věcí, které jinde své místo nenašly. Může se jednat například o kufry a tašky, ale i o zavařeniny a další potraviny. Regály se dají pořídit dřevěné, tak i například kovové. Jejich sestavení v některých provedeních je bezšroubové, což jistě přinese jednodušší montáž.

V předsíni pak udělají službu poličky s věšáky na kabáty, ale čepice a klobouky. I taková předsíňová stěna může být sestavena z poliček a přihrádek. Nejčastějším materiálem je imitace dřeva, která je vhodná z hlediska velkého množství barevné škály i jednoduché údržbě.

Kuchyň s poličkami

I kuchyni mohou poličky dodat na eleganci. Například v rustikálním stylu bude přímo ozdobou polička s malými šuplíčky. Neméně originální pak může být police s přihrádkami například na koření. Ta může být jak závěsná, ale i volně stojící například na pultu kuchyňské linky. Účelné a přitom zajímavé mohou být i regálky se šuplíky.

Poličky v dětském pokoji

Zvlášť v menších pokojíčcích jsou nejrůznější poličky či regály nepostradatelné, navíc dodají v barevných provedeních dětskému pokoji ten pravý šmrnc. Uložit do nich můžete jak hračky, tak i knihy a další nezbytnosti dětského světa. Někdy mohou šikovně oddělit například spací a hrací prostor.

Stěna v obývacím pokoji

Minimalisticky pojatá může být i stěna z rozličných tvarů poliček. Dalším originálním řešením stěny je stejně dlouhé rovné poličky rozmístit nerovnoměrně do různých úrovní a pod ně pořídit nízkou komodu. Skleněné poličky vyniknout nejlépe v interiéru s dalšími skleněnými či kovovými prvky. Navíc budou vždy působit více elegantně. Ovšem i laminátové poličky v moderních provedeních mohou být originálním kusem nábytku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *