Dětská postel se zábranou aneb bezpečí nadevše

Odrostla-li vaše ratolest z maminkovské postýlky, je na čase se porozhlédnout po nějaké větší. Kromě toho, že by měla mít kvalitní matraci, by měla být bezpečná.

Dětskou postel můžete pořídit v nejrůznějších variantách. Ideální jsou postele dřevěné s kvalitním roštem a matrací. Pro děti od 2 do 5 najdete na trhu postele v délce 140 – 160 cm. Oblíbené jsou i ty, které takzvaně rostou s dítětem – tedy dají se jednoduše zvětšit do délky. Pro menší děti není příliš vhodné ihned po postýlce pořizovat klasickou postel v délce 90×200. Děti se v ní necítí dobře a hlavně není pro ně příliš bezpečná. Proto volte radši menší postele se zábranou pro děti.

Postýlka, kde se dítě bude cítit v bezpečí

Přechod batolete z dětské postýlky, která byla ze všech stran ohraničena a tak nehrozilo, že by dítě spadlo, by měl být do postýlky větší hlavně bezpečný. Většina postelí pro děti batolecího a předškolního věku se prodává se zábranami, případně je možné je k posteli dokoupit. Ale i zábrany by měly být bezpečné.

Jaká zábrana je opravdu bezpečná

Nejen jedna část postele, ale celá by měla být pohodlná, bezpečná a zdravá. Každopádně co se týká zábran, ty by neměly mít žádné ostré hrany, ratolest by jimi neměla prostrčit žádnou část těla, aby nedošlo ke zranění. Lepší než kovové části zábran je volit ty celodřevěné. Zábrany v mnoha postelích pro malé raubíře jsou také odnímatelné. Ve chvíli, kdy už dítko zábrany nebude potřebovat, můžete je odmontovat.

Jakou vybrat postel se zábranou?

Některé postele pro děti mají zábrany kolem dokola, připomínající dětskou postýlku. Jiné zase pouze po stranách, jiné jsou vysoké, další nižší. Jestliže tápete vtom, jaké dát přednost, řiďte se především kvalitou postele – tedy její stabilitou, vhodným materiálem – určitě je nejvyšší kvalitou dřevo, dobrou matrací a zábranami, které budou mít zaoblené všechny části a nebudou vykazovat jiné nebezpečí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *