Ložnice – jak moderně a vkusně ji zařídit?

V ložnici trávíme třetinu našeho času. Je to místo, kde nabíráme síly do dalších dnů a proto bychom si ji měli udělat krásnou. Jak na to? Inspirujete se trendy i nestárnoucí klasikou.

Ideální ložnice by měla mít nejméně 12 m2. Větší prostor pak umožní další doplňky, které umocní její styl. Ale i v menších prostorách lze vytvořit vkusnou a moderní ložnici, kde se vám bude dobře odpočívat. Současná moderní ložnice se vyznačuje jednoduchými přímými liniemi. Důraz se klade i na kvalitu.

Moderní postel jako základ ložnice

Základem každé ložnice je postel. Ta by v první řadě měla být kvalitní – i to patří mezi moderní trendy. Vyberte kvalitní matraci – doporučuje se ta o 20 až 40 cm vysoká, pružinová či ještě lépe taštičková s vrstvou paměťové pěny. Další důležitou součástí je rošt, nejlepší je lamelový, mezi moderní a samozřejmě kvalitní patří lamelový rošt polohovací na elektrický pohon. Hitem poslední doby je co do výběru postele ta s čalouněným čelem. Záleží jen na vašem vkusu, kterou vyberete. Na útulnosti pak dodá postel v rustikálním stylu, která patří mezi evergreeny.

Komody i noční stolky

Pokud máte místo, určitě k posteli pořiďte noční stolky, které jsou na trhu ve většině případů součástí postele, nemusíte si tak dělat starosti, který noční stolek se k posteli hodí. Moderní ložnice nabízí stolky, které jsou zabudovány k posteli. Máte-li dostatek místa, pak by měla být součástí moderní ložnice komoda, kterou upotřebíte na spodní prádlo. Do módy se vrací i toaletní stolky, které se nabízí i v moderním designu.

Doplňky moderní ložnice

Moderní ložnice znamená decentní styl, jemné barvy i dekorace. Na stěny volte jemné odstíny, které můžete doplnit například tapetovou stěnou nebo obrázky, které navodí pozitivní energii. Vhodné jsou obrázky z přírody či rodinné fotografie. Teplo a styl vám v moderní ložnici udělá i vhodně zvolený kusový koberec a závěsy. Co se týká osvětlení, i tady můžete navodit příjemnou atmosféru. Tu zajistí bodové světlo či postranní lampičky u postele.

Co do moderní ložnice nepatří

Pryč jsou doby, kdy se do ložnic umísťovali televize, psací stoly s počítači, nebo dokonce rotopedy či vysavače. Chcete-li mít ložnici jako prostor pro relaxaci, tak ji zařiďte decentně a vzdušně bez zbytečných nánosů věcí, které do prostoru pro odpočinek nepatří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *