Hodí se nábytek z masivu do ložnice?

Chystáte se vybírat nábytek do ložnice? A už víte, z jakého bude materiálu? Tradičním a stále velmi oblíbeným materiálem pro výrobu nábytku je masiv. Hodí se nábytek z masivu i do ložnice?

Nábytek z masivu do ložnice

Uvažujete-li o materiálu nábytku do ložnice, určitě zvažte masiv. Jeho nevýhodou je sice vyšší pořizovací cena, na druhou stranu jde o velmi kvalitní materiál a právě (ovšem nejen) do ložnice se perfektně hodí.

Vycházejme z funkce ložnice. Je to místnost, ve které odpočíváme a především spíme. Měli bychom se v ní proto cítit uvolněně, celkově dobře a měli bychom mít v ložnici vše, co zdraví spánek podporuje.

Nábytek z masivu splní tyto nároky. Je zdravotně nezávadný a přírodní materiál dokresluje pohodovou atmosféru místnosti. K příjemným pocitům přispívá i svou vůní.

Nábytek z masivu do ložnice může být z různých dřevin. Nejčastěji se využívá dřevo borovicové, březové, olšové, bukové, smrkové atd.

Jaký nábytek z masivu do ložnice

V ložnici je možné mít všechen nábytek z masivu. Který to je konkrétně? V této místnosti je především postel, šatní skříň (oblíbené jsou vestavěné skříně, třeba takové, které tvoří celou jednu stěnu místnosti), noční a toaletní stolky. Máte-li velkou ložnici, možná si vyberete i další nábytek, ale trendem je spíše méně kusů a více prostoru. Přeplácaná místnost vám bude narušovat harmonickou atmosféru, která je zvlášť u této místnost velmi důležitá.

Masiv dodá nábytku do ložnice na kvalitě. Především při výběru postele by vám na ni mělo záležet. Ovlivňuje celkovou kvalitu vašeho spánku a dlouho vám vydrží. Samozřejmě i u dalších kusů nábytku oceníte dlouhou životnost a další pozitivní vlastnosti masivu.

Jaké jsou další možnosti nábytku do ložnice

Pokud se vám i přes zjevné výhody nábytku z masivu do ložnice do něj nechce investovat tolik peněz, máte na výběr z dalších materiálů. Vzhled masivu si dopřejete, zvolíte-li dýhu. U tohoto řešení se slabá vrstva masivního dřeva lepí na nosné desky. Častou volbou je i nábytek z lamina. I zde můžete volit z různých imitací dřevin. Při kvalitním zpracování tento materiál na první pohled od dřeva nerozeznáte. I zde se však zajímejte o kvalitu. Důležité je, aby nábytek z lamina měl ABS hrany. Bude odolnější.

Kam se hodí a nehodí nábytek z masivu

Nábytek z masivu se hodí téměř všude tam, kde vám záleží na vysoké kvalitě nábytku, pěkném vzhledu a zdravotní nezávadnosti. Můžete ho tedy mít v jakékoliv místnosti doma, ale i v kanceláři, na chatě atd.

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že nábytek z masivu je náchylnější k poškrábání, což může být problém u kuchyňského nábytku či nábytku do dětského pokoje. Ovšem i v těchto interiérech se masiv uplatňuje. Dřevěný nábytek je totiž možné renovovat. Rozhodnete-li se pořídit si nábytek z masivu do náročnějších prostor, v nichž je náchylnější k poškrábání, volte odolnou povrchovou úpravu, které eliminuje vznik škrábanců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *