Co nesmí chybět v předsíni?

Je to první místo, které spatříte nejen vy, ale i vaši hosté při vstupu do vašeho bytu či domu. Je to část domu, na kterou se mnohdy pozapomíná nebo se jí nepřikládá takový důraz. Ona předsíň je však tím prvním, co vypoví o tom, jak vlastně bydlíte a jaký máte vkus. Vytvořte si předsíň, která na první pohled zaujme a ještě bude praktická…

Vzdušná a prostorná předsíň

Při vybavování předsíně je zásadou číslo jedna myslet na to, aby zařízený prostor působil otevřeně a vzdušně. Není totiž nic horšího, když na vás po otevření vchodových dveří padne pocit stísněnosti. I z tohoto důvodu by v předsíni či vstupní hale měly převládat světlé tóny. Ne každý si může dovolit, aby do předsíně proudilo denní světlo. Pokud je to však možné například prostřednictvím otevřených dveří do obývacího pokoje, je denní světlo ideálním způsobem, jak prosvětlit i menší předsíň.

Předsíň jako úložný prostor

Bydlíte v bytě a šatna je pro vás tabu. Využijte předsíň jako skvělé místo pro úložné prostory! Boty, kabáty, tašky – to vše je dobré mít vždy po ruce, a proto jedním z efektivních řešení jsou vestavěné skříně, které toho dokážou pojmout opravdu hodně. Navenek však předsíň zůstává uklizená, neboť vše je uvnitř skříní. Řešení v podobě otevřeného botníku či klasického věšáku bohužel mnohdy působí neuspořádaným dojmem. Samozřejmě nějaké odkládací místo je třeba ponechat i návštěvám, ale i to se dá vyřešit částí vestavěné skříně či elegantním věšákem, ať už připevněným na zeď či bok skříně, nebo volně stojícím. Samozřejmě můžete využít i volně stojící nábytek, který působí vzdušněji. Na druhou stranu vám vestavěné skříně tím, že jsou vysoké až ke stropu, nabízí maximální prostor k ukládání nejrůznějších věcí.

Kromě úložného prostoru je předsíň i místem, kde se vypravujete k odchodu z domu. Proto v ní rozhodně nesmí chybět zrcadlo, nejlépe dostatečně velké. V případě využití vestavěných skříní je zrcadlo častým řešením výplně skříní. Další drobností, která má v předsíni svůj účel, je odkládací místo pro klíče od bytu, auta či další maličkosti. Můžete k tomu vyhradit malou přihrádku ve vestavěné skříni či v košíku na malém stolku. V předsíni rovněž není na škodu mít malou stoličku či křesílko, které slouží k pohodlnému obouvání. Ocení jej zejména rodiny s dětmi či starší lidé. Dobrou vychytávkou je taktéž odkládací věšák na deštníky. Po ruce byste však měli mít i praktickou lžíci na boty, krém na boty či kartáč na šaty.

Zvolte vhodný povrch a materiály

Přemýšlíte, zda dát přednost plovoucí podlaze, linoleu či dlažbě? Dobře omyvatelná a odolná podlaha je základem! Zvláště pak v podzimních a zimních měsících, kdy máte boty od bláta či sněhu. Nikdo se přece nechce vyzouvat před dveřmi bytu nebo domu.

Co se týče zdí, dejte přednost raději snadno omyvatelným barvám před moderními tapetami. Uvidíte, že budou mnohem praktičtější. Abyste však vykouzlili netradiční vzhled, můžete si vyhrát s povrchovou úpravou – například pomocí dekorativní stěrky, která vám na zdí vytvoří originální design.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *