Rustikální ložnice – odpočiňte si v klidu a harmonii

Jste-li milovníky romantiky, venkovského stylu a máte-li rádi pohodlí, pak je pro vás ložnice v rustikálním stylu to pravé. Jak si ji zařídit, abyste v ní zažívali pohodu a harmonii?

Co nesmí žádné rustikální ložnici chybět?

Důležitý je pro venkovský styl ložnice prostor. Jen těžko uděláte pohodu a styl našich babiček na dvanácti metrech čtverečních. Dalším neméně důležitým aspektem jsou přírodní barvy. Ty se týkají nejen nábytku, ale i výmalby a podlahy. Ta by měla být ideálně dřevěná – volit však můžete kvalitní dřevěné plovoucí podlahy, i laminátové podlahy imitující dřevo udělají v takové ložnici svoji dobrou službu. Stěny by měly být vymalovány světlými přírodními barvami. Pokud vše zařídíte tak aby to byla opravdu rustikální ložnice, tak vězte, že si v ní skvěle odpočinete, načerpáte v ní nové síly a to vše právě díky stylu, který je tolik blízký přírodě.

Dřevo, patina a dlouhý život

Rustikální ložnice působí nejen uklidňujícím a útulným dojmem, ale vyznačuje se i svojí dlouhou životností. Nábytek z dřevěného masivu vydrží věky. Budete-li myslet i na kvalitní matraci do postele a stylové povlečení z přírodních materiálů, dokážete si vytvořit místo, kde se vám bude skvěle usínat a probouzet se zase budete s čerstvou energií.

Co do takové ložnice rozhodně patří

Na trhu dnes najdete spoustu nabídek rustikálních ložnic – sehnat ji tak můžete komplet. Základem je postel a k ní noční stolky. Výjimkou není ani stylový toaletní stolek, komoda či skříň. Můžete vybírat z klasiky – přírodního dřevěného nábytku z masivu, výjimkou však není ani nábytek malovaný či s patinou oprýskaného nábytku.

Nepodceňte doplňky

Abyste docílili skutečné útulného prostoru pro spaní, pak je dobré zaměřit se v ložnici rustikálního stylu na doplňky. Sem patří světlo, které by stejně jako nábytek mělo evokovat časy minulé, to samé platí o lampičkách, ale i záclonách a závěsech. Skvělým doplňkem bude i kusový koberec, přehoz na postel, polštářky či květiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *