Jak prakticky a vkusně zařídit předsíň?

Pro vybavení předsíně je určující prostor, který máte k dispozici a který je velmi často potlačen na minimum ve prospěch ostatních obytných místností v domě. A to je mnohdy škoda.

Solitérní výstavní kousky si můžete do předsíně (vstupní haly) dovolit v okamžiku, kdy někde blízko zádveří máte samostatnou místnost, kde šikovně uložíte bundy, kabáty, boty a další nezbytnosti, které za dveřmi nebo přede dveřmi odkládáme do ruky či na sebe. V opačném případě nábytek na míru rozhodně není luxusem, ale praktickou nezbytností.

Praktické úložné prostory v předsíni

Chybí vám v bytě úložné prostory? Využijte výklenků, prostorů pod schodištěm, máte-li dostatečně vysoký strop, můžete skříňky nechat zabudovat i nad dveře. Nejčastějším vybavením předsíně jsou vestavěné skříně. Ty bývají navržené od podlahy až po strop a slouží k uložení téměř všeho, co je třeba schovat – oblečení, boty, úklidové potřeby, sezónní věci, sportovní vybavení, apod.

Věšáková stěna

Máte-li úložné prostory i jinde než v předsíni, může být elegantním řešením spíše věšáková stěna – ramínka nahradí háčky pro rychlé pověšení bund, praktická je lavice, kam si můžete při obouvání či zouvání sednout s poličkami na rychlé odložení bot. Nezapomeňte na poličku či šuplíky na odložení klíčů, dokladů a dalších drobností.

Jaké barvy do předsíně?

Předsíně obvykle bývají tmavé kouty, proto volte vždy světlé barvy. Bílou nic nezkazíte, oblíbené jsou světlé dezény dřeva a jejich kombinace. Pokud milujete barvy, určitě je praktičtější barevná výmalba než barevný nábytek.

Co ještě patří do předsíně?

Určitě myslete na zrcadlo, rychlá zběžná kontrola sebe sama patří k běžným rituálům při odchodu z domova. Zrcadlo určitě opticky místnost zvětší a prosvětlí. Vybírat můžete z nejrůznějších provedení – s rámem i bez něj – kulaté, oválné, podlouhlé – tady záleží především na vašem vkusu, ale také na celkovém designu předsíně. I tady totiž platí, že by vše mělo dohromady ladit.

Nezapomeňte na světlo

Buď můžete volit osvětlení nábytku, nebo místnosti jako takové. LED pásky do vestavěných skříní jsou efektní a rozhodně praktické.  Navíc s tímto osvětlením dost ušetříte. Na strop se pak nejlépe hodí stropní osvětlení, které může být opět s LED zářivkou. Výběr světla přizpůsobte celkovému vyznění předsíně. Například pokud je předsíň v přírodním stylu, i osvětlení může být s dřevěnou dekorací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *