Jak správně vybrat obývací stěnu?

Stěhujete se do nového bytu či domu, nebo už vás jen současné vybavení obývacího pokoje omrzelo? Máme tu pro vás nejen tipy a rady, jak vybrat ideální obývací stěnu, ale v dnešním článku se zároveň dozvíte, co je momentálně trendy, jaké barvy frčí a na co byste raději měli zapomenout.

Není stěna jako stěna

Obývací pokoj je určený nejen k odpočinku a relaxaci, ale zároveň slouží jako reprezentativní prostor, kde se scházíte s rodinou a přáteli. I proto je dobré při jeho zařizování dohlédnout, aby v něm nechybělo nic důležitého. Standardně se obývací pokoj skládá ze sedací soupravy, konferenčního stolku a v neposlední řadě obývací stěny. A ta dnes už rozhodně nemusí být dominantou místnosti, co se týče rozměrů, jak to známe především ze starých filmů či domácností našich babiček. Naopak obývací stěna by měla zaujmout, co se týká materiálu, designu či barvy. Zároveň by měla plně vyhovovat všem vašim požadavkům, ať už se týkají dostatku úložných prostor, místa pro televizi, herní konzole či nejrůznější přehrávače. Obývací stěna by měla být vždy praktická a snadno udržovatelná. Například na obývacích stěnách vyrobených z dřevotřísky potažených speciální folií je poměrně hodně vidět prach a špína. Zvláště pak, když zvolíte odstín černé.

Zapomeňte na kudrlinky

Doba, kdy byly hitem hojně zdobené obývací sestavy, je už dávno pryč. Dnes je módní jednoduchost, vzdušnost a minimalismus. Ačkoliv jsme v poslední dekádě mohli sledovat boom v podobě lehkého a cenově dostupnějšího nábytku z dřevotřísky, dnes se stává velice populárním i cenově náročnější masiv. Výhodou masivu je zejména fakt, že je odolný, nadčasový a praktický, pokud jde o údržbu. V nabídce cenově dostupných materiálů je dále lamino či dýha.

Uvědomte si, že v dnešní době není třeba mít skleněné vitríny, kde se budete pyšnit broušenými skleničkami či police na DVD. Využijte toho, že není třeba mnoha úložných prostor a pořiďte si elegantní sestavu nábytku. Zvláště když již nemusíte pořizovat jeden velký kus nábytku, ale obývací stěnu si můžete seskládat z prvků, které se vám budou hodit – TV stolek, police, prosklená skříň či knihovna. Samozřejmě jsou na trhu k dostání i typizované obývací stěny, které však musíte vzít v takové kombinaci, jaká je v nabídce.

Jakou zvolit barvu obývací stěny

Jakmile budete mít jasno v tom, jaký styl a materiál obývací stěny chcete, je na řadě výběr barvy. S tím souvisí dvě kritéria, která je třeba vzít v potaz. První z nich je barva podlahy. Pokud je vaše podlaha tmavá, zvolte světlejší odstín obývací stěny. V případě světlé podlahy je tomu samozřejmě naopak. Docílíte tak toho, že nábytek lépe vynikne a nebude se takříkajíc tlouci. Kromě podlahy hraje svou roli i barva místnosti. V případě výraznějších barev či odstínů je určitě dobré vsadit na jednoduchost a klasiku v podobě bílé či dekoru dřeva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *