Jak vybrat dětskou pohovku a křeslo?

Chystáte se své ratolesti zařizovat pokojíček? Pak by v něm kromě pohodlné postele, úložných prostorů i pracovního a hracího koutu neměla chybět odpočinková zóna v podobě sedačky.

Na trhu můžete vybírat z nepřeberného množství provedení. Dětská pohovka může být i multifunkční – rozkládací či s úložným prostorem. Při jejím výběru byste však měli zohlednit její velikost, výběr materiálu, ale i například barvu. Na co si tedy dát při nákupu pozor?

Pohovka nebo křesílko?

Je vcelku jasné, že do malého pokoje například o velikosti 10 – 15 m2 se vám jen těžko vejde větší pohovka. Při zařizování byste měli mít na paměti, že dítě potřebuje především prostor. Proto do opravdu malého pokoje bude vždy správnou volbou křeslo. Jestliže víte, že do dětského pokoje se vejde o něco větší kousek – pak je variantou dvousedačková pohovka o maximální délce 150 cm. Pro menší děti můžete vybírat originální křesílka s tematickými potahy – například Hello Kitty pro dívky nebo Auta pro chlapce. Pro větší děti objevíte na trhu taktéž originální designové kousky.  Tady záleží především na vkusu vašeho většího dítka. Při nákupu křesílek pro malé děti chtějte vždy jen ty z bezpečných materiálů. Tady je důležité, aby byla pohovka stabilní, neměla tvrdé části. Nezbytností je i snímatelný potah, který budete moci vyprat v pračce.

Pohovka rozkládací i s úložným prostorem

Jestliže má vaše dítko v pokoji vše, co potřebuje a ještě zbývá trochu místa, pak můžete zvolit větší pohovku, která je zároveň praktická – rozkládací, nebo s úložným prostorem. Na trhu je najdete v nejrůznějším provedení, ale i hmotnosti. Vhodnou volbou jsou pohovky lehké a tak i dobře přemístitelné. Což oceníte například při jejím rozkládání. Přestože jsou lehké, neztrácejí na stabilitě, takže nehrozí překlopení apod.

Jednobarevná nebo vícebarevná pohovka?

Při výběru samotné pohovky zcela určitě budete vybírat i podle jejího designu, tedy i barevného provedení. Kromě toho, že byste měli k výběru přizvat vaše dítě, tak byste měli myslet na praktičnost. I když bude mít pohovka snímatelný pratelný potah, jistě oceníte, když na ní nebude vše vidět. Tady dobře poslouží vícebarevné designy s potisky. Pohovka by měla ale také ladit s interiérem pokojíčku. Asi by nevypadalo pěkně, kdyby byl dětský pokojíček laděn do zelené barvy a vy do něj umístili sytě růžovou pohovku. Stejně tak platí, že v dětském pokoji, kde převažuje přírodní materiál je vhodnější umístit pohovku, která bude s interiérem korespondovat – například zvolit design s přírodními motivy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *