Jak vybrat kvalitní komodu?

Komoda je praktickým kouskem nábytku, který najde své uplatnění v jakékoliv části bytu. Vždy však záleží na tom, kam ji budete umisťovat a k čemu bude sloužit. Podle toho pak můžete volit nejen její velikost, ale i to, zda se bude jednat o komodu šuplíkovou či kombinovanou.

Než komodu pořídíte, měli byste nejen změřit prostor pro ni určený – nejen délku, ale i hloubku a výšku, ale také promyslet její design, aby ladil s vaším interiérem.

Komoda jako úložný prostor

Tento typ nábytku slouží nejen jako pěkný kousek nábytku, ale i praktické místo na ukládání věcí. I tady je potřeba vědět předem, co budete do komody ukládat. Do úzké komody s malými šuplíky uložíte především drobnosti – taková se bude hodit do menší předsíně, kam můžete ukládat například rukavice, šály a čepice.

Šuplíková nebo kombinovaná komoda?

Pokud bude komoda stát v ložnici a sloužit na ukládání spodního prádla, pak je nevhodnější šuplíková komoda. Jestliže bude komoda solitérem v obývacím pokoji, pak je dobré volit dle prostoru nižší delší kombinovanou komodu – tedy se šuplíky i dvířky. Do dětského pokoje také zvolte komodu kombinovanou, kam je možné uložit jak dětské spodní prádlo a do skříněk pak další oblečení. Dalším kritériem pro výběr komody do dětského pokoje je jeho zdravotní nezávadnost a bezpečnost. Nejlepší volbou jsou dřevěné komody z masivu s lakem, aby nedošlo k poškození povrchu.

Dřevěná nebo laminátová komoda?

Na trhu najdete jak komody vyráběné z nejpoužívanějších dřevin, i ty, které jsou složeninou dřevotřísky a plastu. Za dřevo si samozřejmě připlatíte, u lamina pak oceníte nejen přijatelnou cenu, ale i to, že je mnohokrát od dřeva k nerozeznání. Lamino také nabízí širokou škálu provedení. Další výhodou je snazší údržba. Oproti dřevu je však nutné dodat, že jakmile se někde objeví škrábanec, jeho oprava bude jen těžko zvládnutelná. Další variantou jsou komody s dýhováním, které jsou též praktické z hlediska údržby a také snadněji opravitelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *