Sektorový nábytek – rady při jeho výběru

Kdysi byl hodně v módě, ale jeho éra zdaleka nekončí. Naopak. Vrací se a je opět oblíbený. Řeč je o sektorovém nábytku. Uvažujete o něm či ho ještě neznáte? Proč byste o něm měli alespoň přemýšlet?

Co je sektorový nábytek

Historie sektorového nábytku sahá do doby před druhou světovou válkou. Hodně se u nás prosazoval hlavně v 70. a 80. letech, ale dnešní pojetí tohoto nábytku je mnohem dál.

Sektorový nábytek označujeme také jako univerzální či skladebný. Právě možnost skládat, kombinovat a sestavovat jsou jeho základními vlastnostmi.

Díky tomu, že si s jednotlivými díly můžete pohrát, sestavíte si nábytek podle svých potřeb a místa, ve kterém chcete nábytek mít. Skříně, komody a další nábytek můžete dokupovat postupně, v dětském pokojíku třeba s tím, jak děti rostou a potřebují více úložných prostorů pro své věci.

Sektorový nábytek se hodí do obývacího pokoje, ložnice, dětského pokoje…Zkrátka kamkoliv.

Jaké jsou výhody sektorového nábytku

Proč si vybrat sektorový nábytek. Důvodů je několik. Přibližme si je:

  • variabilita: Fantazii se meze nekladou. Najdete-li výrobce s velkou nabídkou nábytku v určitém stylu, budete mít dostatek možností kombinace. Co bude vašim účelům vyhovovat nejvíce? Sestavte si podle toho nábytek v místnosti. A když se vaše nároky změní? Sektorový nábytek sestavíte jinak.
  • možnost dokupování nábytku: U nábytku můžete nejen měnit sestavu, ale když zjistíte, že potřebujete další úložné prostory či jiné kusy nábytku, jednoduše je dokoupíte ve stejném stylu.
  • pestrá nabídka: Na výběr máte z rozmanitých kusů nábytků a také si můžete zvolit styl, který se vám líbí. Zařizujete si pokoje v moderním, rustikálním či jiném stylu? Liší se i použitými materiály. Určitě na trhu najdete nábytek, který vás osloví.
  • dlouhá životnost: Díky širokým možnostem sektorového nábytku se snadno přizpůsobí vašim potřebám, a tak ho nebudete muset měnit za jiný, maximálně ho přestavíte či dokoupíte. To platí jen v případě, že si vyberete kvalitní nábytek.

Na co si dát pozor při výběru sektorového nábytku

Abyste byli se sektorovým nábytkem skutečně spokojeni, je nutné si pohlídat několik věcí. Jako u všeho se zde kvalita může lišit podle prodejce, respektive výrobce. Zajímejte se o něj, jeho reference, jak dlouho je na trhu atd. Chcete-li v budoucnu dokupovat další kusy, je důležité, aby výrobce byl stále ještě na trhu a byl schopen vám nabídnout další nábytek z dané sériové řady.

Kromě preciznosti práce a použitého materiálu kvalitu sektorového nábytku určují spoje jednotlivých kusů. Budou-li nekvalitní, přestanou časem držet a vy nebudete moci navazovat dalšími díly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *