Jak vybrat manželskou postel?

Postel by měla být především kvalitní a pohodlná. Taková, abyste v ní načerpali potřebnou energii na další den a vstávali opravdu odpočatí. To platí samozřejmě i o posteli manželské. Čím se řídit při jejím výběru?

Kovová, dřevěná nebo čalouněná?

Na trhu najdete nespočet variant manželských postelí. Od klasických dřevěných z masivu přes kovové až po neméně moderní čalouněné. Dále je možné zvolit manželskou postel s úložným prostorem, ale i polohovací.

Dřevěná klasika

Klasikou je postel dřevěná z masivu. Ta se hodí především do interiérů s přírodními prvky. Vybírat můžete ze dřeva smrkového, bukového či borovicového. Dřevěné postele se vyznačují především svojí stabilitu a dlouho životností.

Kovové jsou stále moderní

Jejich předností je nejen stabilita, ale i variabilnost, díky které dodají interiéru na originalitě. Nevýhodou je, že působí chladně a čelo postele z kovu není příliš pohodlné pro opření.

Lamino se hodí všude

Tyto postele jsou oblíbené pro svoji cenovou dostupnost a také různorodost provedení. Výhodou je, že se hodí téměř do každého interiéru. U lamina bychom měli být ovšem opatrnější co do kvality.

Trendy čalouněná postel

Manželské čalouněné postele jsou moderní a výběrem potahu, můžete doladit vaši ložnici. Navíc často disponují polohovatelností a úložným prostorem.

Rozdíly všech uvedených typů postelí pak jsou nejen v cenách a kvalitě, ale i šířce, délce i výšce postele.

Důležitá je šířka, výška i délka

Manželská postel by měla být dostatečně široká. Ideálně 90 – 100 cm. Jistě nebudete chtít vstávat ze země, proto volte raději postel vyšší, minimálně 50 cm od země. Délka je většinou standardně nastavena na 200 cm, ale na trhu seženete i s délkou 220 cm.

Na roštu i matraci záleží

Dobrý rošt je základem kvalitní postele. Což platí samozřejmě i u té manželské. Kromě toho, že musí držet matraci v rámu, tak svými vlastnostmi přispívá k její delší životnosti. Mezi nejčastěji volené rošty patří pružný lamelový, který může být i polohovací nebo tvrdý prkenný.

Při výběru matrace to nebudete mít úplně jednoduché. Na trhu totiž najdete nepřeberné množství matrací – latexových, s paměťovou pěnou, pružinových. Samozřejmostí jsou různé druhy tvrdosti. Záleží, co komu vyhovuju nejvíc – přihlédnout byste měli i k vašemu zdravotnímu stavu a především vždy volit kvalitu. U manželských postelí je pak důležité volit oddělené matrace a to vzhledem k různé hmotnosti partnerů, ale také proto, že každý může preferovat jinou tvrdost matrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *