Nadčasová kuchyň – jak na její výběr a zařízení?

Toužíte po krásné kuchyni, která bude obsahovat všechny chytré a moderní spotřebiče, jež udělají většinu práce za vás a zároveň vám bude sloužit dlouhá léta? Dnešní článek je tedy přesně pro vás! Podíváme se totiž na tipy, podle čeho a jak vybrat nadčasovou kuchyň.

Moderní neznamená nadčasové

V případě, že hledáte moderní kuchyň, která však zůstane moderní a trendy i dalších pět, deset či dvacet let, je třeba se zaměřit nejen na výběr funkčních spotřebičů ale i celkového vzhledu kuchyně. S tím samozřejmě souvisí i volba vhodného materiálu, barvy, textury, povrchu či tvaru.

Výběr barvy a dekoru

Pokud dáte přednost barevnému povrchu kuchyně, pak je jednoznačnou trefou bílá. Jedná se o nadčasovou barvu, která na rozdíl od zelených, červených, modrých či černých odstínů jen tak z módy nevyjde. Bílá je navíc neutrální barvou, kterou je možné zkombinovat téměř s každým nábytkem. Navíc působí dojmem čistoty.

Slovo nadčasovost je právem velice často spojeno s elegancí. Ano, elegantní řešení je totiž to, co opravdu nikdy z módy nevyjde. Pestré barvy, výrazné vzory či netradiční tvary jsou bohužel trendy po velmi krátkou dobu a brzy se okoukají. Obecně je výhodné zvolit světlý interiér kuchyně, neboť tak máte otevřený prostor pro využití originálních a netradiční doplňků, které vše dotáhnou k dokonalosti.

Vítězí přírodní materiály

Pokud tedy toužíte po něčem, co jen tak nezestárne, sáhněte nejlépe po přírodních materiálech. Co se týče dalších kombinací, skvěle si spolu rozumí například dřevo s kamenem či dřevo s klasickými cihličkami. Kombinace přírodního dřeva s neutrální bílou či šedou je zárukou, že vaši kuchyň budou hosté obdivovat i za několik let. Aktuálně je populární rovněž skandinávský styl – takový masivní dub nemůže být v žádném případě špatnou volbou. Dalším stylem, který odolává tlaku novodobých trendů, je tradiční vzhled kuchyně. Ano, tradiční styl, který kombinuje kvalitní dřevo s masivním ostrůvkem a klasickým osvětlením, je stále IN. Velké ostrůvky jsou navíc ohromně praktické, a to ať k přípravě či servírování pokrmů nebo pouhému odkládání věcí.

Přesto se bojíte pořídit si tradiční kuchyň do moderního bytu či domu? Žádný strach! Ani kombinace zdobených dvířek či výrazných kovových úchytek nebude působit kýčovitě. Ba naopak! Navíc vám taková kuchyň vykouzlí krásné rodinné místo – to pravé teplo domova.

Jednoduché linie

V případě, že dáte přednost jednoduchosti před tradičním a více zdobným stylem, myslete na to, že vše musí působit uceleně. Elegantní styl je charakteristický čistými liniemi, pečlivě zvolenými a sladěnými odstíny a v neposlední řadě použitím kvalitních, nejlépe přírodních materiálů. A co si všechno pod tím vlastně představit? Zkuste využít bílou, černou či šedou barvu, dřevo, kov či nerez. Například tvrdost a surovost nerezu lze šikovně zjemnit právě použitím dřevěných prvků. Rovněž nezapomeňte, že by vše mělo být v rovnováze – snažte se vytvořit jemné linie. Nic nesmí vyčnívat. A proto, co se týče elegantního stylu, buďte opatrní na výběr doplňků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *