Jak vybrat nejlepší konferenční stolek do obývacího pokoje?

Máte téměř zařízeno? Ovšem chybí vám ústřední bod obývacího pokoje – konferenční stolek. Nevíte si s výběrem rady? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Konferenční stolek jistě v obývacím pokoji nesmí chybět. A je vcelku jedno, zda máte obývací pokoj propojený s jídelním koutem či případně i kuchyní. Ať už je to tak či máte obývací pokoj od těchto prostor oddělený, vždy by měl ladit nejen se sedací soupravou, ale s celým interiérem. Měl by být nejen účelným, ale i elegantním kouskem.

Rozměry jsou důležité

Na to jakých bude stolek rozměrů, byste měli dát největší důraz. Do interiéru totiž musí svými rozměry zapadnout. Než půjdete stolek vybírat, změřte si podle sedací soupravy a prostoru kolem jaká by měla být jeho délka a šířka. Dále si rozmyslete, zda by měl být obdélníkový, čtvercový nebo kulatý. Dbejte na to, aby bylo kolem něj dostatek místa a vy se tak vyhnuli tomu, že byste o něj neustále zakopávali. Jaké rozměry by tedy měl konferenční stolek mít? Měl by být o něco málo vyšší než sedací souprava, to většinou znamená něco mezi 45 – 55 centimetry.

Výběr podle materiálu

Vybírat můžete ze stolků dřevěných, skleněných, kovových či jejich kombinací. Vždy však mějte na paměti, že každý materiál bude potřebovat jinak náročnou údržbu.

Skleněné konferenční stolky

Tyto stolky se hodí především do moderních interiérů, proto se jsou vhodné tam, kde jsou i další skleněné a moderně pojaté zařizovací předměty. Měli byste však vědět, že sklo potřebuje pravidelné čištění. Skleněné stolky nejsou vhodné v rodinách s malými dětmi – nejenže by byla náročná údržba, ale lehce by mohlo dojít i ke zranění.

Dřevěné konferenční stolky

Tyto se nabízí v nejrůznějších barevných provedeních, jejich výhodou je snadná údržba – stačí utřít prach a další speciální péči nevyžadují.  Hodí se do interiérů, kde jsou další dřevěné prvky – například do obývacího pokoje propojeného s kuchyní, která je také ve dřevě.

Dalšími oblíbenými jsou konferenční stolky kombinované – dřevo sklo či kov a sklo. I tady přihlížejte k celkovému vyznění interiéru i náročnosti údržby.

Nezapomeňte na funkčnost stolku

Konferenční stolky nejsou v obývacích pokojích jen pro ozdobu, ale umí plnit i funkci odkládací. Ovšem nepleťte si je se stolky se stolky odkládacími. Každopádně pokud obsahují rovnou dvě desky, je to praktické. Jakmile budete chtít mít naklizeno, stačí nadbytečné předměty – jako jsou časopisy, televizní ovladače a podobně přemístit z vrchní desky stolku do spodního patra. Dobrým tipem jsou i stolky, které mají vysouvací skříňku či šuplík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *