Křeslo do obýváku – jak si vybrat?

Ať už zařizujete nově obývací prostor nebo jste se odhodlali k obnově nábytku a chcete do něj umístit křeslo, měli byste před jeho pořízením myslet na to, k jaké účelu jej budete využívat.

Křeslo může sloužit pouze jako dekorace, posezení pro hosty či k vaší každodenní relaxaci. Ačkoli se vám může zdát, že to nehraje roli, opak je pravdou. Od toho k jakému účelu bude křeslo sloužit, se totiž odvíjí jeho provedení.

Co by mělo křeslo určitě splňovat

Pokud nebude vaše křeslo do obývacího pokoje pouze solitérním kouskem, mělo by přinášet nejen pohodlí, ale i zdravé posezení. To zajistí jeho stabilita a pevnost, pohodlný a dostatečně široká sedák i anatomicky tvarované opěradlo. Zárukou pohodlí jsou i nastavitelné podpěrky rukou.

Jaký zvolit materiál

Materiál, ze kterého je křeslo vyrobené, určitě hraje také důležitou roli při jeho výběru. Kromě toho, že by vám měl být příjemný na dotek, by potahová látka měla být snadno čistitelná. I tady můžete narazit na potahy, které se dají sundat a vyprat v pračce. Pokud však sundavacím potahem křeslo nedisponuje, měli byste se předem informovat o tom, jak jej lze čistit. Počítat byste měli i s tím, čím kvalitnější potah vyberete, tím více budete muset sáhnout do vaší peněženky.

Aby bylo pohodlné i vstávání z křesla

Jestliže jste již pohybově méně zdatní a dělá vám problémy vstávání, můžete vybrat kromě vyššího sedáku model křesla s takzvaným zdvihem. Ten dokáže zvednout křeslo až o 40 cm. Tato křesla mohou také disponovat válečkovou masáží či podnožkou pod nohy.

Pozor na váhu

I to, jakou má křeslo nosnost, byste měli brát při jeho výběru v úvahu. Toto platí zvlášť u křesel masážních, která jsou plně funkční do 90 kil. Tento údaj ne vždy v manuálech těchto křesel najdete. Co se může stát, když jej bude používat někdo, kdo váží víc? Jednoduše ne všechny masážní funkce budou pracovat správně. Další nevýhodou masážních křesel může být i jejich hlučnost. Proto je vždy dobré před koupí křeslo vyzkoušet.

Klasika mezi křesly

Křesla, která jsou stále v oblibě a vlastně jsou i moderní jsou ta houpací. Většinou je najdete v ratanovém či dřevěném provedení. Houpací křeslo vám nabídne nejen pohodlné sezení, ale i příjemnou houpavou relaxaci. To ocení nejen pracující pro relaxaci, ale i senioři a děti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *