Jaké vybrat umyvadlo do koupelny?

Umyvadlo – jeden z hlavních předmětů v koupelně. Na první pohled by se mohlo zdát, že není co vymýšlet. Ovšem i u něj jsou aspekty, které byste měli dobře promyslet, nehledě na to, že vybrat si z tak velké nabídky může být skutečně obtížné.

Koupelnový nábytek s umyvadlem

Koupelnový nábytek s umyvadlem je praktický, protože vám umožňuje využít prostor, který by jinak zůstal nevyužitý. Do skříňky si lidé ukládají nejčastěji hygienické či čisticí prostředky. Kromě úložného prostoru jsou ve skříňky i trubky a odpady

Koupelnový nábytek s umyvadlem je vyřešen, tak že umyvadla je v nábytku zapuštěné. V tomto případě si vybíráte koupelnový nábytek podle zvoleného umyvadla (nebo naopak). To znamená, že oba výrobky obvykle volíte z jedné modelové řady. Umyvadlo může být zapuštěné úplně nebo částečně a nasazuje se shora nebo zdola.

Při instalaci koupelnového nábytku s umyvadlem si dejte pozor na kvalitu provedení. Pokud by byly nedokonale vyřešené spoje a hrany, docházelo by k propustnosti vody.

Koupelnový nábytek s umyvadlem má snad jen jednu nevýhodu, a to, že nemůže být umístěny kdekoliv. Musíte mít dostatečný prostor pro skříňku.

A jaké jsou ještě možnosti řešení umyvadel?

  • závěsné umyvadlo: Je univerzální klasikou, kterou můžeme mít v koupelně, ale také se s ním setkáme na řadě dalších míst. Díky závěsnému systému si můžete pořídit i pod toto umyvadlo nábytek. Na výběr máte z různých „kousků“. Limituje vás akorát prostor. Pokud však máte v koupelně dostatek místa nebo nepotřebujete další úložný prostor (např. máte vše v zrcadlové skříni), nemusíte samozřejmě mít pod umyvadlem skříňku. Pak ho můžete umístit prakticky kamkoliv.
  • umyvadlové mísy: Toto řešení najdeme především v moderně laděných koupelnách, kde majiteli velmi záleží na pěkném designu. Umyvadlové mísy jsou umístěné na nábytku a působí elegantním až luxusním dojmem. Tento dojem ještě umocníte, vyberete si některé z netypických designových umyvadel. Mohou mít zajímavou barvu (nelíbí-li se vám bílá klasika), tvar či materiál. Úchvatně vypadají skleněná či mramorová umyvadla. I vy pokukujete po designových umyvadlech? Počítejte s tím, že jde o finančně náročnější řešení.

I tyto možnosti umyvadel, jak z jejich charakteristiky vyplývá, kloubíme s koupelnovým nábytkem. Umyvadlové mísy určitě (musí na něčem stát) a závěsná umyvadlo? Záleží na vás.

Rozmanitost umyvadel v koupelně

V současné době máte na výběr z obrovského množství různých umyvadel. Liší se v mnoha ohledech, především velikostí a tvarem. Zde se snažte skloubit umyvadlo s jinou sanitární keramikou. Má vše ve vaší koupelně oblé hrany? Pak by hranaté umyvadlo nepůsobilo dobře. Do atypických prostor se hodí umyvadla asymetrická.

Jak jsme si uvedli výše, možnosti výběru máte i co se týče materiálu (sklo, nerez, mramor, kámen, ale třeba i dřevo) a barev.

Máte-li vícečlennou domácnost a dostatek místa v koupelně, popřemýšlejte o dvojumyvadlu.

Slaďte i ostatní koupelnový nábytek

Kromě výběru skříňky s umyvadlem se soustřeďte i na výběr ostatního koupelnového nábytku. Tedy…Pokud se vám ještě nějaký do koupelny vejde. Bojujete-li s prostorem, snažte se vybírat vyšší nábytek a co nejvíce praktický.

Vhodné je také sladit koupelnový nábytek v jednom designu. Ten by měl korespondovat i s dalším vybavením místnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *