Jaké zvolit úložné prostory v koupelně?

Už máte vybrané obklady i dlažbu do koupelny a vaše představy o vaně či sprchovém koutu jsou rovněž jasné? V takovém případě přichází na řadu výběr skříněk, poliček či dalších úložných prostor. A protože koupelna zpravidla patří k nejmenším místnostem v bytě nebo domě, poradíme vám, jak prostor co nejlépe využít.

Co je dobré vědět před pořízením úložných prostor?

V koupelně si bohužel nemůžete naplánovat umístění jednotlivých prvků vždy tak, jak byste si přáli. Předem je dáno, kde musí být umyvadlo, vana nebo sprchový kout, případně pračka. To je způsobeno zejména umístěním odpadů a vodovodních přípojek. Jakmile víte, kde co a jak bude umístěno, je třeba si říci, co všechno budete v koupelně chtít umístit. Zpravidla se jedná o hygienické pomůcky, kosmetické produkty a ručníky. Ačkoliv u ručníků buďte opatrní. Vlhké prostředí koupelny jim bohužel příliš nesvědčí a mohou časem zatuchnout.

Dále je také dobré vědět, zda budete chtít mít všechny předměty schované, nebo je budete chtít mít spíše po ruce a tedy i viditelné. Na druhou stranu nikdo asi nechce, aby to u něj doma vypadalo jako v drogerii. Proto raději dejte přednost úložným prostorům před využíváním okraje vany či umyvadla k odkládání šamponů, sprchových gelů a dalších kosmetických přípravků.

Tipy na praktické úložné prostory

Jedním z častých úložných prostorů je místo pod umyvadlem nebo nad umyvadlem. Tento prostor může být vyřešen buď pomocí vestavné či samostatně stojící skříňky. Nad umyvadlem může být taktéž pověšena skříňka. Někdy se však můžete setkat také s tím, že se jedná o jeden vysoký kus nábytku, který už obsahuje i umyvadlo a popřípadě také zrcadlo nebo zrcadlovou skříňku.

Co se týče druhů skříněk, můžete vybírat ze samostatně stojících na nožkách či soklu nebo závěsných skříněk. V případě, že potřebujete koupelnu opticky zvětšit, preferujte vysoké úzké skříňky na nožkách. Výhodou tohoto provedení je i větší komfort při uklízení.

Skvělým řešením zejména pro malé nebo atypické koupelny jsou vestavné koupelnové skříňky, neboť dokáží maximálně využít prostor. Zároveň v nich jde šikovně schovat i nevzhledné odpadní roury nebo potrubí.

Máte-li v koupelně nějaký výklenek nebo kout, můžete jej využít k umístění mělké nástěnné skříňky nebo jedné či několika poliček.

Další vychytávky do koupelny

Jestliže máte v koupelně pračku, bude se vám hodit nějaký prostor pro odhazování špinavého prádla. K tomu můžete využít nejrůznější proutěné, ratanové či látkové koše, pojízdné kontejnery nebo boxy, které nezaberou příliš místa.

Kromě nábytku a koše na prádlo jsou rovněž praktickým řešením různé úložné krabičky a koše, které mohou být látkové, skleněné, proutěné, plastové, dřevěné nebo z bambusu, kterému nevadí ani vlhko. Ty můžete využít především k uložení drobných věcí, jako jsou například vatové tyčinky, odličovací tampony či gumičky do vlasů. Do jednotlivých zásuvek nebo skříněk je taktéž dobré pořídit si šikovné plastové rozdělovníky, které vám umožní lépe se orientovat v uložených předmětech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *