Jaký vybrat kancelářský nábytek?

Trávíte v kanceláři většinu dne a mnohdy v ní vydržíte až do pozdních hodin? Právě kancelář je místem, které se pro mnohé z nás často stává druhým domovem, a proto je velice důležité, abychom se v ní cítili co nejvíce komfortně a měli v ní vše, co potřebujeme ke své práci. Na druhou stranu je to prostor, kde se scházíte se svými klienty, zaměstnanci dodavateli a dalšími lidmi, kteří vás obklopují, proto vás zároveň musí dostatečně reprezentovat.

Decentní ale neotřelé

Při zařizování kanceláře je nezbytné, abyste dbali na sjednocenost. V kanceláři by se neměly vyskytovat různé typy stylů – vše by mělo být uspořádáno v jednom designu.  Každá kancelář rovněž musí splňovat několik funkcí. K tomu slouží převážně zachování tří základních zón – přirozené komunikační, pracovní a konferenční.

Pamatujte, že kancelář by měla být vybavena pouze kvalitním nábytkem. Levný a nekvalitně zpracovaný nábytek vám bude spíše na škodu než k užitku. Za prvé – moc dlouho vám nevydrží, za druhé – nepůsobí reprezentativně. Pokud jde o materiál, kancelářský nábytek je vyráběn zejména ze dřeva. Mezi nejčastější zpracování však stále patří levnější dřevotříska. Setkáváme se ale i s dýhou či MDF deskami, které jsou považovány za plnohodnotnou alternativu masivního dřeva, které je sice velice kvalitní, ale zároveň patří do cenově vyšších relací.

Neutrálními tóny nic nezkazíte

I se zařizováním kanceláře souvisí volba vhodných barev. Mezi nejvyužívanější dekory patří dub, buk, wenge, ořech či třešeň. Pokud nepatří vaše pracovní místo k největším, dejte na zdech přednost světlým tónům, které prostor zvětší alespoň opticky. Vybírejte však převážně takové, které zvelebí prostor kanceláře a budou zároveň ladit k barevnému dekoru kancelářského nábytku. Jakmile do kanceláře přidáte stůl, židli a další nábytek a techniku, nebude to všechno dohromady působit tolik stísněně jako v případě sytých barev. Na druhou stranu, pokud si můžete dovolit větší či velký prostor, nebojte se využít i tmavší odstíny. Pamatujte, že kancelář by měla odrážet i to, co děláte. Pokud vlastníte grafické studio, které má v popisu své práce kreativitu, nemusíte se bát zakomponovat ani výraznější barvy či dokonce vzory. Naopak kancelář advokáta by měla působit elegantním dojmem. Proto jděte cestou přírodních odstínů. Ze sytějších tónů vypadá skvěle například hnědá, kávová, šedá či olivová.

Stůl – gró vaší kanceláře

Určitě s námi budete souhlasit, že bez stolu se neobejde žádná kancelář. Stůl je základním kamenem každého pracoviště. Ať už slouží k rýsování, k podepisování dokumentů, k vyřizování e-mailů na počítači či jakékoliv další činnosti, vždy je nutné zvolit ideální stůl.

Při výběru vhodné velikosti se samozřejmě odrazte od velikosti dané místnosti. Nezapomeňte ale zvážit ani to, kolik osob za vámi průměrně chodí. Pokud se ve vaší kanceláři scházíte s více lidmi – například během porady či za vámi chodí více klientů najednou, volte dle toho nejen velikost ale i tvar pracovní desky. Velký pracovní stůl se rovněž může skládat z více částí – jedna slouží k práci na počítači, druhá je pracovní deskou a třetí slouží k jednání s klienty. Velice oblíbený je tak tvar písmene “T” či “L”. Pokud však půjdete minimalistickou cestou, nejmenší deska stolu by měla mít rozměr 140 x 70 cm.

Co dalšího?

Žádný pracovní stůl se neobejde bez kvalitního křesla. To vybírejte zejména podle vašeho zdravotního stavu, respektive s vědomím, že na něm budete trávit opravdu hodně času, tak abyste si brzy nezpůsobili problémy se zády. Kromě stolu, křesla a židlí pro klienty budete rovněž potřebovat skříně, poličky, regály či knihovny – zkrátka úložné prostory, kam můžete efektivně a zároveň elegantně odkládat všechny důležité věci ve vaší pracovně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *