Pohodlné dětské sedací vaky do dětského pokoje

Také vás pohltil fenomén sedacích vaků? Není se čemu divit! Jsou veselé, hravé, pohodlné – zkrátka jiné než klasické židle, lenošky či pohovky. Zvláště pak děti je opravdu milují! A nejen ty… není žádným tajemstvím, že tento designový doplněk si oblíbili i dospělí.

Sedací vaky – skvělý parťák na relaxaci

Sedací vak nebo chcete-li pytel je skvělým místem pro relaxaci, ať už při četbě knihy, obyčejném lenošení, sledování televize či hraní na herních konzolích. Díky nejrůznějším barvám, vzorům, tvarům a velikostem je lze zakomponovat do každého dětského pokoje. I toho nejmenšího!

Co se týče typů, rozlišujeme hned několik tvarově odlišných sedacích vaků. Mezi nejoblíbenější patří především takzvaná sedací křesla, která lze doplnit sedacími taburetky a podnožníky. Děti se však skvěle zabaví i na všestranných sedacích polštářích. Tyto sedací vaky ve tvaru polštáře někdy dokonce nabízí možnost vytvoření křesla pomocí popruhů. Na druhou stranu díky variabilní hmotě z něj jde poměrně hladce vytvořit křeslo například opřením o postel či zeď. Získáte tak hned více možností, jak na sedacím vaku sedět či ležet.

V případě, že hledáte něco výjimečného a netypického, můžete sáhnout i po speciálně tvarovaných sedacích míčích. Malí sportovci jistě ocení sedací pytel ve tvaru fotbalového či basketbalového míče.

Pozor na materiál

V případě, že vybíráte sedací vak pro děti, je dobré zvážit, z jakého materiálu by měl být vyroben. Dospělí mnohdy volí dle svého osobního vkusu eko kůži. Ano, ta je velice krásná, elegantní a na dotyk příjemná, ale je skutečně vhodná i pro děti? Bohužel ty jsou někdy tak živé, že si neuvědomí a snadno kožený vak poškodí, ať už ostrými předměty či roztržením. Co se týče čištění, to je naopak poměrně snadné – měli byste si vystačit s vlhkým hadříkem a mýdlem. Podobně tomu bude i v případě nylonu, který je navíc odolnější, pokud jde o kontakt s ostrými předměty. Na rozdíl od eko kůže je nylonový sedací vak možné použít i na balkoně či zahradě, neboť se jen tak nepoškodí a hlavně nepromokne.

Dalším materiálem, z něhož se sedací pytle vyrábí, je polyester, jehož údržba není tak jednoduchá jako u nylonu či eko kůže. Obzvláště malé děti uvítají sedací vaky vyrobené z plyše. Jedná se totiž o velice příjemný, hebký a hřejivý materiál. Plyšový sedací pytel však nemůžete použít ve venkovním prostředí. Podobně na tom je i bavlněný sedací vak, který je rovněž velice pohodlný. Zároveň jej však snadno ušpiníte. I z tohoto důvodu jsou bavlněné potahy často snímatelné a pratelné.

Je libo měkký či tvrdý vak?

Nejen u postelových matrací, ale i u sedacích vaků je možné vybírat z různé tvrdosti. Není to samozřejmě pětistupňová škála, ale můžete si zvolit, zda dáte přednost tvrdému či měkkému provedení. Zásadním a de facto jediným rozdílem je, že tvrdá úprava je taková, že sedací vak nemění tvar – je pevný. Pro děti jsou však mnohem lákavější měkké typy sedacích vaků, se kterými se mohou více zabavit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *