Jaký zvolit úložný nábytek v dětském pokoji?

Když byste se zeptali vašeho dítěte, co by rádo chtělo ve svém novém dětském pokoji, určitě by vám toho dokázalo vyjmenovat spoustu. Jednalo by se jistě o hračky, videohry, tablet a další vymoženosti dnešní doby. A protože se většinou jedná o mnoho věcí, je třeba předem důsledně myslet na dostatek úložných prostor.

Šatní skříň je základem

Jestliže nemáte v bytě či domě šatnu, která pojme nejen vaše oblečení, ale i oblečení vašich dětí, pak je dobré začít výběrem správné šatní skříně. Malé děti ji nedokáží příliš ocenit, ovšem s narůstajícím věkem jim přijde stále více vhod. Pokud vám to pokoj umožní, volte raději větší skříň. Uvidíte, že se vašim dětem bude časem opravdu hodit. Velice oblíbeným řešením jsou vestavěné skříně, které dokáží prostor maximálně využít. Ať už dáte přednost klasické nebo vestavěné skříni, nezapomeňte na vhodné uspořádání prostoru. Poličky, zásuvky, výsuvné tyče – zkrátka vše, co pomůže udržet oblečení vašich dětí co možná nejdéle přehledně uspořádané. Do jednotlivých poliček nebo zásuvek taktéž můžete umístit plastové nebo dřevěné rozdělovníky, kde mohou být uložené například ponožky nebo spodní prádlo.

Kromě šatní skříně jsou však v dětském pokoji vhodné i komody nebo další regály a poličky, kde mohou mít děti například knihy, sešity nebo různé věci do školy. Určitý úložný prostor pro školní věci však může poskytnout i praktický psací stůl.

Boxy, které zajistí pořádek

V případě, že oblečení dětí zatím nezabírá mnoho prostoru, můžete do šatní skříně umístit boxy, které lze využít například pro hračky. Boxy jsou obecně skvělou vychytávkou, která vám pomůže vyřešit problém s nedostatkem úložných prostor. Boxy mohou být plastové, dřevěné či papírové. Ty ovšem dětem moc dlouho nevydrží. Praktické jsou rovněž boxy na kolečkách, které můžete přemisťovat, kam budete potřebovat – podél stěny, pod postel či do skříně.

Využijte postel

U menších dětských pokojů je nezbytné využít každý centimetr místa. Šikovným řešením tak je například patrová postel, neboť pod ní mohou být skříňky, psací stůl či další boxy na drobné hračky. Boxy je možné sehnat v různých tvarech, barvách i designech, díky čemuž je možné na první pohled rozeznat, kde je co uložené.

Z praktického hlediska jsou vhodné především neprůhledné varianty boxů, které skryjí jejich obsah a na pohled bude pokoj vypadat uklizený a dobře uspořádaný. Obdobným řešením boxů jsou závěsné síťové koše, které je možné upevnit ke stropu či na patrovou postel. Do těchto sítí je pak možné taktéž naházet další hračky, jako jsou například plyšáci.

Pokud nejste fanouškem patrových postelí, můžete zvolit i klasickou. Úložný prostor v tomto případě můžete vyřešit vysunovacím šuplíkem pod postelí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *