Toaletní stolek – stůl, který dělá ženám radost

Ač se to může zdát nadnesené, obyčejný toaletní stolek je splněným snem každé ženy. Ženy jsou od přírody velké parádnice, chtějí o sebe pečovat a zároveň se líbit. Toaletní stolek je tak pro mnoho žen jejich pravou rukou. Na jednom místě totiž najde žena vše, co potřebuje k tomu, aby byla stále krásná.

Nábytek, který dělá ženu ženou

Toaletní neboli kosmetický stolek představuje jakýsi soukromý prostor v ložnici. Žena v něm má poskládané nejen kosmetické produkty, ale například i šperky, parfémy či další pro ni důležité předměty. Toaletní stolek je hned dalším místem po koupelně, kde tráví žena čas ráno, když vstane, a poté večer, ještě než ulehne do postele. A protože každé ženě vyhovuje něco jiného, je důležité, aby si našla ten svůj správný kus nábytku.

Co žena, to jiný styl

V dnešní moderní době se setkáváme dnes a denně s řadou nejrůznějších stylů bydlení. A protože každému se líbí něco jiného, je této poptávce samozřejmě přizpůsobena i nabídka. Jestliže máte vše zařízené v moderním duchu či minimalistickém stylu, je pro vás vhodný toaletní stolek v jednoduchém designu. To znamená žádné zdobení, kudrlinky či jakékoliv zbytečnosti. Pouze jednoduché linie, nic zbytečného, vše je maximálně funkční. Protikladem jednoduchosti jsou starožitné stolky, které kromě zdobného designu oplývají také nejrůznějšími poličkami či tajnými skříňkami. Stůl působí masivním dojmem. Ten samý pocit samozřejmě můžete mít i u kvalitního kosmetického stolku z masivu, který můžete směle zakomponovat i do moderního interiéru. Pokud jde o vzhled, můžete vybírat jak z typických dřevěných dekorů, tak i barevných provedení. Ta jsou rovněž charakteristická pro romantický vintage styl. Bílé toaletní stolky mohou být kombinované s prvky starorůžové či blankytně modré, které jim dodají romantický a něžný vzhled. Charakteristické jsou samozřejmě oblé nožičky, případně další zdobné elementy.

Masivní toaletní stolky však nemusí být jen moderní či vintage. Klasika v podobě rustikálního vzhledu skvěle zapadne například do venkovského sídla.

Zajímavým provedením jsou taktéž kosmetické stolky z ratanu, které jsou vhodné především pro interiéry v koloniálním stylu. Tento vzhled inspirovaný Afrikou je částečně podobný starožitnému nábytku, nicméně disponuje větší lehkostí a je proto vhodný i do moderně zařízených ložnic.

Velice oblíbenou alternativou ke klasickému toaletnímu stolku je kombinace kosmetického a pracovního stolu. Díky tomuto řešení ušetříte hodně prostoru a navíc získáte nábytek dva v jednom, který vám poskytne prostor pro práci i zkrášlování.

Další kritéria výběru toaletního stolku

Výběr stylu a designu je u kosmetického stolu základem. Dále je však nutné vědět, jak velký stolek budete potřebovat nebo jaký prostor jste mu ochotni vyhradit. Zároveň je nutné říci si, co všechno bude ve stolku ukryto. Dle toho je třeba vybrat i vhodné uspořádání skříněk a poliček. Ne moc praktickým řešením je stolek s jednou velkou zásuvkou. Po čase v ní budou všechny věci splývat a budete se v ní jen těžko orientovat.

Nepostradatelným doplňkem každého kosmetického stolku je samozřejmě zrcadlo. To by mělo být dostatečně velké, aby se v něm žena dobře viděla. Popřípadě je vhodné jej vybavit přídavným posuvným zrcátkem a malou lampičkou, která vám nahradí večer denní osvětlení, které je pro líčení samozřejmě nejideálnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *