Lenošky a divany – ideální společníci pro odpočinek?

Měli jste náročný den v práci a už se nemůžete dočkat, až se natáhnete a trochu si odpočinete? Tak vyzkoušejte lenošku nebo divan?

Divan versus lenoška

Když se podíváme na rozdíly mezi lenoškou a divanem, zjistíme, že jich moc není. Jak už z názvu “lenoška” vyplývá, tento kus nábytku slouží k lenošení a odpočinku. Pojmenování divan se k nám dostalo přes turečtinu až z perštiny. Původně se jednalo o předpokoj s pohovkou a mnoha polštáři. Divan je tedy de facto pohovka neboli otoman sloužící k příjemnému odpočinku.

Smyslem lenošky i divanu je poskytnout podmínky pro maximální pohodlí a relaxaci. Dle vašich preferencí a požadavků můžete zvolit lenošku klasickou či polohovací. V případě polohovací máte na výběr obdobně jako u relaxačních křesel ovládání manuální nebo mechanické, které je samozřejmě mnohem komfortnější.

Lenoška – to pravé pro váš odpočinek

Výhodou lenošky je její uzpůsobení ideálnímu odpočinku. Pokud jste byli dosud zvyklí válet se na vaší sedací soupravě, tak věřte, že vaše případné bolesti zad můžete mít způsobené právě díky tomu. Naopak lenoška je díky speciálnímu ergonomickému tvarování uzpůsobená tak, aby vám ulevila a poskytla co možná nejlepší podmínky pro načerpání nové energie. I z tohoto důvodu je klasická lenoška využívaná v ordinacích psychologů či jiných terapeutů. Samozřejmostí každé lenošky je nejen její opora zad, ale zabezpečuje rovněž potřebné pohodlí pro vaši hlavu, ruce i nohy.

Divan – odpočinkový nábytek z Orientu

Divan, který se do Evropy dostal v průběhu 18. století ze Středního východu, si během chvíle získal na velké popularitě. Původní divan byla nízká pohovka, která neměla žádné opěrky ale pouze polštáře. V průběhu vývoje se z divanu stala kratší pohovka, která disponuje opěrkou na hlavu, ovšem pouze na jedné straně. V moderních interiérech či domácnostech inspirovaných Orientem je divan natolik oblíbený, že mnohdy nahrazuje klasické sedací soupravy. Díky svým menším rozměrům je také hojně využívaný v předsíních či v pracovnách.

Jaký vybrat design, materiál a barvy?

Jak už jsme výše naznačili, lenošky i divany je možné pořídit jak do nejmodernějších interiérů, tak i do domácností v rustikálním stylu. Minimalistický, orientální či vintage vzhled? V dnešní nabídce na trhu jistě najdete to pravé pro váš pohodový odpočinek. Lenoška se může zároveň stát velice výrazným a zároveň funkčním kusem nábytku. Stačí, když zvolíte nějaký skvělý designový kousek.

Co se týče barev, je to podobně jako u stylu a designu, vaší fantazii se meze nekladou a kromě barev můžete vybírat i z řady materiálů, z nichž nejčastější jsou samozřejmě látkové, kožené a koženkové potahy. Ničím neobvyklým však není ani využití různých motivů či vzorů. Skvěle vypadá taktéž neobvyklá kombinace materiálů, která dodá vaší lenošce a potažmo i celému interiéru šmrnc.

Ať už dáte přednost lenošce či divanu, uvidíte, že si nyní četbu vaší oblíbené knihy, poslech hudby či pouhou relaxaci konečně opravdu užijete a co je nejdůležitější – pořádně si odpočinete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *