Mobilní domy – vhodné k rekreačnímu pobytu i k trvalému bydlení

Energetická úspornost, snadná mobilita a lehká konstrukce umožňující jednodušší založení stavby. To jsou jen některé z výhod mobilních domů. K tomu si můžete připočíst také dlouhou záruku na konstrukční systém, nižší dodatečné náklady potřebné k dosažení pasivního energetického standardu a možnost využití programu Zelená úsporám a bude vám jasné, proč tento nový trend postupně získává i v České republice na takové oblíbenosti.

Předností je i to, že díky nízké ceně si nemusíte brát hypotéku a řešit, jestli po následujících několik desítek let budete mít tak dobrou práci, abyste mohli závazek bez problémů splácet. Zároveň se nevystavíte problému, že si někde postavíte dům a následně jiný objevíte pozemek, kde by se vám líbilo mnohem víc.

Chata, sportovní zázemí i sklad

Mobilní (nebo také montované) domy se využívají k několika různým účelům. Předem si ale ujasněte, jak to bude ve vašem případě. Je tomu totiž nutné celý dům přizpůsobit. Využít ho můžete jako dočasné bydlení na pronajatém pozemku, rekreační chatu v lese, dodatečné ubytování při sportovních či kulturních akcích, sportovní zázemí a sklad.

Celoroční bydlení není problém

V poslední době ale získávají na popularitě i mobilní domy pro celoroční bydlení nebo v podobě kanceláří a vzorkových prodejen. Mobilní domy jsou tedy vhodné pro rekreační účely, jako dočasné řešení bytové situace, k podnikatelským účelům, ale i jako klasický dům.

K plnohodnotnému celoročnímu bydlení jsou určeny zateplené modulové domy, které mají možnost nejrůznějšího příslušenství a je možné je přihlásit na číslo popisné. Není problém doplnit ani další přístřešky, krb a libovolné množství přípojek do elektrické sítě. Takové bydlení je vhodné pro lidi, kteří chtějí bydlet ve svém, ale zároveň kvůli tomu nechtějí mít spoustu závazků. Pořízením mobilního domu totiž získáte střechu nad hlavou, ale současně i velkou míru svobody – mobilní dům je možné v případě potřeby přemístit.

Vlastní dům snadno a rychle

Svůj vlastní dům navíc získáte velmi rychle – obvykle ho můžete mít do 6 až 15 týdnů, samozřejmě záleží na výrobci a vašich vlastních požadavcích. Nepotřebujete ani stavební povolení – i to vám ušetří spoustu času, ale i nervů.

Přestože se jedná o levnější variantu bydlení, zůstává zachován určitý komfort i odpovídající standard. Dům se snadno obsluhuje i udržuje. Díky svým typickým rysům jsou mobilní domy jako dělané pro variabilní řešení interiéru, v tomto případě se fantazii meze opravdu nekladou.

Život v souladu s přírodou

Většina mobilních domů splňuje nízkoenergetické standardy – a pokud ne, není problém je splnit dodatečnými úpravami, které ale nejsou tak drahé jako v případě klasických domů. Patří i do skupiny ekologického bydlení, jsou tedy šetrné nejen k vaší peněžence, ale i přírodě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *