Relaxační křeslo – jak najít to pravé?

Měli jste náročný den a už se vidíte doma, jak si dáte dobrou večeři a natáhnete se v pohodlném křesle? Dnes se podíváme, jaká křesla patří k těm nejkomfortnějším.

Není křeslo jako křeslo

Relaxační křeslo je poměrně široký pojem. Pro někoho to může znamenat jeho oblíbené křeslo ušák po babičce, který pouze nechal přečalounit. Jiný si pod tím představí supermoderní křeslo nabízející nejen několik poloh, ale například i funkci masáže. Ano, relaxačních křesel je k dostání opravdu hodně, záleží však na vás a vašich preferencích, kterému z nich dáte přednost. A když už jsme u klasiky v podobě ušáků, je na místě říci, že díky dobré opoře zad hlavy i rukou patří tento typ křesla jak ke čtení, tak i k prostému odpočinku. Nevýhodou ušáků však bývá jejich větší velikost, a proto si jej nemůžou dovolit zejména majitelé menších bytů.

V případě, že hledáte křeslo určené pouze na odpočinek a chvíle relaxace, dejte přednost takovým, u kterých bude úhel mezi opěrkou a sedákem větší než 90 stupňů, jak to bývá zpravidla u židlí či pracovních křesel. Pokud hledáte něco opravdu komfortního, nemusíte se bát ani většího záklonu. Aby pro vás však sezení, nebo téměř ležení, v takovém křesle bylo ještě stále pohodlné, nezapomeňte ani na podpěru nohou, která je však většinou součástí takových křesel. Pokud ne, můžete si k nim dokoupit vhodný taburet či podnožku. Co se týče praktických vychytávek, možná se vám více líbí celodřevěná křesla s polstrovanou opěrkou a sedákem. Nezapomeňte však, že při odpočinku si pohodlí zaslouží cítit i vaše ruce, a tak raději preferujte křesla s čalouněnými područkami.

Po celodenním sezení za pracovním stolem vás bolí záda, ale na masáže nemáte vůbec čas? Nevadí! Co říkáte kompromisu v podobě masážního relaxačního křesla? Šikovného maséra vám sice nenahradí, ale ulevit od bolesti jistě zvládne. Již obyčejná masážní křesla zvládnou dobře namasírovat záda, oblast stehen, hýždí a nohou. U masážních křesel si dejte pozor zejména na to, aby byla potažená kůží. U umělé koženky totiž velice lehce, zvláště v letních měsících, dochází k nepříjemnému pocení. Pokud po masáži netoužíte, můžete i tak zvolit komfortnější variantu křesel – relaxační polohovací křesla. Díky elektrickému polohování, které nevyžaduje žádné větší úsilí, je tento typ křesel velice oblíbený i u seniorů či osob se sníženou pohyblivostí.

Široká nabídka barev, vzorů i materiálů

Ani dnešní nabídka křesel nepatří k těm nejskromnějším. Co člověk, to jiný vkus – a právě tomu se samozřejmě přizpůsobuje i tržní průmysl. Moderní, designové, vintage, retro – ať si vyberete ten či onen styl, jistě nebudete zklamaní. Ovšem designová stránka není všechno. Než si svůj kousek odpočinku odvezete domů, je dobré si jej předem vyzkoušet. Pro jednoho může být křeslo příliš měkké, druhému se z něj bude špatně vstávat a pro třetího bude mít špatný úhel opěrky. Abyste předešli těmto nepříjemnostem, vyzkoušejte raději více typů křesel. Z toho pravého se vám nakonec už nebude chtít ani stoupat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *