Retro styl nábytku je zpět!

Je to tak, retro prostě frčí! Retro styl už dávno nejsou jen napodobeniny starého nábytku. Pro retro vzhled je charakteristický moderní vzhled, jenž je inspirován obdobím 50. až 70. let  a futuristickými prvky. Zajímá vás, jak zkombinovat jednotlivé prvky, jaké zvolit doplňky či jak vymalovat, abyste dosáhli neotřelého bydlení v retro stylu?

Dodejte vašemu domovu šmrnc

Stává se vám někdy při listování v magazínech o bydlení či sledování pořadů o designu, že na vás některé moderní interiéry působí příliš chladným a neosobním dojmem? Aby se vám to samé nestalo při zabydlování vaší domácnosti, můžete vše zútulnit a rozzářit pomocí několika retro prvků, které osvěží celkový vzhled interiéru.

A jakých pár kousků by to mělo být? Určitě ne více než dva až tři. Někdy bohatě postačí i jeden výraznější prvek! Pro vaši představu se může jednat například o obyčejnou retro židličku. Zkuste vybrat nějakou ve výrazné barvě. Dodá interiéru opravdový šmrnc! Rovněž se ale nemusíte bát ani kombinace několika různě barevných odstínů plastových židliček. Pro retro vzhled jsou typické i metalické tóny či stříbrné odstíny, které působí velice efektně! Co se týče dalších vhodných doplňků, s klidným svědomím můžete sáhnout například po stylových lustrech, stolních či stojacích lampách. Pamatujete si ještě na retro rádio? Tak právě to je skvělou a originální dekorací, která oživí váš domov inspirovaný retro stylem. Perfektní jsou ale i hodiny kosmického vzhledu. Možná se vám zdá, že se jedná o pouhé doplňky, ale právě ty dělají náš domov domovem. Ať už je váš interiér obyčejný, strohý, hygienický bílý či bez jakéhokoliv kouzla, dodejte mu pomocí několika prvků a dekorací neotřelý retro nádech!

Zkuste retro materiály

Mezi charakteristickými materiály pro retro styl najdete například chrom, vinyl či dokonce i starý známý umakart. Děsí vás už jen samotná vzpomínka na umakartové jádro? Nelekejte se! Umakart dnes patří mezi moderní a vysoce odolné materiály. Vzhledem k velké škále barevných odstínů a imitací dřeva, může být umakart použit téměř v celé domácnosti, a to od kuchyňských dvířek, přes psací stoly až po knihovny.

Zvolte typické doplňky

Kromě klasického retro rádia či kosmických hodin je retro styl jednoznačně spojený i s řadou dalších dekorací, mezi nimiž nechybí například filmové plakáty, plechové cedule, komiksové obrázky či zarámované originály obalů LP desek. Rozhodně se nevyhýbejte ani módním obrázkům v sytých barvách. V případě, že se chcete skutečně odvázat, pusťte se do designu kuchyně. Toaster, kuchyňská váha, kávovar – to vše dnes můžete poměrně snadno sehnat i v retro designu.

Nebojte se výrazných barev a vzorů

Retro styl samozřejmě není jen o nábytku či dekoracích, i když ty hrají v interiéru důležitou roli. Jestli patříte mezi osoby, které se nebojí použití neobvyklých barev a vzorů, můžete se pořádně vyřádit na stěnách. Zkuste syté barvy nebo geometrické tvary, které byly pro tuto dobu charakteristické. S nápaditými vzory však nemusíte zůstat pouze u stěn. Originální jsou i na polštářích, tapetách či záclonách!

Ať už dáte přednost retro nábytku, doplňkům či neotřelým geometrickým vzorům, dejte si pozor, aby vše působilo kompaktně a nepřeplácaně. Bohužel kombinací několika různých a zároveň výrazných prvků můžete velice snadno přeskočit od moderního a stylového bydlení ke kýčovitému interiéru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *