Zkrášlovací koutek – ráj pro ženu

Každá žena potřebuje místo, kde může mít uložená svá líčidla, šperky, ozdoby do vlasů a mnoho dalších a dalších věcí, které by muži v mnoha případech jednoznačně označili za “sarapatičky”. Ale zpátky k ženám, které o sebe rády pečují a kterým koupelna zkrátka nemůže stačit… přemýšleli jste někdy, jak zařídit takový stylový dámský koutek?

Bez toaletního stolku to nepůjde

Ano, dominantou každého koutku pro ženy je samozřejmě toaletní stolek s velkým zrcadlem. To je totiž to pravé místo, kde může žena pečovat o svou krásu!

A protože ne v každou denní dobu jde do místnosti dostatek denního světla, měl by být každý toaletní stolek doplněný řádným osvětlením, ideálně alespoň dvojím. Toaletní stolek je však v každém případě nutné umístit v blízkosti okna, neboť jen denní světlo zaručuje, že výsledek líčení nebude nikterak zkreslený.

Správný toaletní stolek musí obsahovat i řadu poliček a zásuvek, kam můžete skrýt všechny potřebné a vlastně i ty méně potřebné věcičky. Po ruce je rovněž vhodné mít i malý odpadkový koš, kam můžete vyhazovat odličovací tamponky, vatové tyčinky a podobně. Aby se z vašich parfémů a krémů nestaly lapače prachu, nenechávejte je všechny vystavené na toaletním stolku. Dobrou vychytávkou je i malé polohovací a zvětšovací zrcadlo, které lze umístit na stolek či přímo na zeď vedle stolku. A protože je koutek pro ženy zpravidla součástí ložnice, vybírejte takový design a dekor, který bude ladit i se zbytkem pokoje. V případě, že máte rádi vše netradiční, zkuste se zamyslet nad propojením starého a moderního – i v moderní ložnici může totiž vintage kousek v podobě toaletního stolku vypadat velice luxusně!

Je libo něco k sezení?

A protože žádný toaletní stolek se neobejde bez vhodné židličky, taburetu či křesílka, nezapomeňte ani na něj! V případě, že dáváte přednost jednoduchosti, zvolte dřevěnou židličku, respektive stoličku ve stejném dekoru jako toaletní stolek. Aby se vám na ní ale lépe sedělo, můžete ji doplnit pohodlným polštářkem. Zajímavým prvkem, který se k toaletnímu stolku velice hodí a který může osvěžit daný interiér, je taburetka. Nabídka potahových materiálů, barev a vzorů je tak široká, že se nemusíte obávat, že byste nenašli nic, co by se vám hodilo.

Zrcadlo, zrcadlo, řekni, kdo je tady nejkrásnější…

Mnoho toaletních stolků pořídíte již se zrcadlem. Pokud to však není případ vašeho vybraného stolku, máte hned dvě možnosti, jak tento problém vyřešit. Jedním z nich je zrcadlo umístěné nad stolkem. Druhým řešením je umístění velkého stojací zrcadla či zrcadla připevněného na zeď vedle toaletního stolku. Výhodou tohoto řešení je zejména to, že se v něm vidí žena celá a může tak zhodnotit celkový outfit. Ideálně je však mít oba dva typy zrcadel – jak u toaletního stolku (nejlépe aby bylo jeho součástí) a pak solitér v podobě velkého stojacího zrcadla.

TIP pro vás

V případě, že nemáte v bytě či domě svou pracovnu a pracovnímu koutu jste vyhradili část ložnice, můžete si pořídit elegantní řešení 2 v 1, kdy psací stůl je zároveň uzpůsoben potřebám ženy a slouží tak i jako toaletní stolek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *