Romantické bydlení s vintage nádechem

Máte duši romantika a milujete věci, co mají své kouzlo a ještě lépe příběh? Ať už se jedná o hodnotné věci či kousky, které pro vás mají velký význam, staré věci rozhodně nepatří do starého železa. Své o tom ví každý milovník vintage stylu, pro který je charakteristické právě využití starých a klasických věcí.

Když staré je moderní

Nemusíte hned běžet na půdu vaší babičky a hledat starou komodu. I nové věci mohou mít své kouzlo skryté za vzhledem připomínajícím dobu dávno minulou. Pod slovem vintage se vám kromě starých věcí jistě vybaví romantický a něžný styl. Vše je uhlazené a přesto bez jakýchkoliv pravidel. Chcete kombinovat staré s moderním? Proč ne! Kombinujte předměty z různých etap naší historie, odlišné styly, design či provedení.

Vintage není rozhodně o stereotypu, a proto mu dejte kousek ze sebe. V této chvíli je však třeba zmínit, že propojení kousků z různého období chce přece jen trochu představivosti a designového vkusu. Nejjednodušším řešením je nechat se inspirovat určitou etapou. Velice populární jsou například 20. léta minulého století. Abyste však stále zachovali nádech moderní doby, vyberte si pár vintage kousků a ty slaďte s moderními prvky. Díky tomu tak zachováte váš interiér vzdušný.

Vintage, kam se podíváte

Nádherný gauč, toaletní stolek pro ženy, staré hodiny, mlýnek na kávu, konferenční stolek – to vše a mnohem více lze dnes naprosto jednoduše pořídit i ve vintage stylu. Kromě vhodného nábytku je vintage neodmyslitelně spojený s doplňky. Nechybí zde něžné barvy, jako je starorůžová, bílá, šedá, mátová či blankytně modrá, dále něžné květinové vzory, tapety, vyšívané přehozy, textilní sedáky, dobové rámy, klícka na ptáčka, lucerničky či staré knihy v původní vazbě.

Co se týče materiálů, absolutním tabu jsou ve vintage stylu plasty. Naopak dřevo, kov, sklo jsou ve vintage hojně zastoupené. Mezi doplňky nesmí samozřejmě chybět klasický porcelán, kůže či smalt.

Pro vintage nábytek dnes již rozhodně nemusíte do starožitnictví, kde byste museli sáhnout hlouběji do peněženky. Originální kousky seženete již poměrně běžně. Důležité je však dbát na jejich kvalitu a provedení. Přece nechcete, aby to u vás doma připomínalo spíše vetešnictví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *