Sedací pytle a vaky – ideální na domácí relax

Kde jinde si udělat příjemné pohodlí a relaxovat, když ne doma? Mnozí lidé si pro více požitku z relaxace pořizují sedací pytle a vaky. Jaké jsou jejich výhody a jak je vybírat, abyste byli spokojeni?

Sedací vaky a pytle a jejich výhody

Sedací vaky a pytle si nacházejí své místo ve stále více domácnostech. Jejich hlavní výhodou je pohodlné a neformální sezení. Vaky a pytle se přizpůsobí vašim potřebám. Chcete spíše sedět rovně, nebo si udělat větší pohodlí? Vaky se díky přesouvání kuličkové výplně vytvarují, jak si přejete. Jejich pohodlnost ocení i těhotné a kojící ženy.

Lidé na vacích sedí, leží, odpočívají, ale nemusí sloužit jen k relaxu. Pokud ho dáte do dětského pokoje, dítka mohou na něm různě skotačit, aniž by jim hrozilo, že se zraní o nějakou ostrou hranu.

Z jeho dalších výhod si uveďme přenosnost, snadnou údržbu (díky snímatelnému či omyvatelnému potahu), velký výběr rozmanitých tvarů, designů i velikostí.

Lidé mohou využít sedací vak či pytel v různých místnostech (obývací pokoje, ložnice i dětské pokoje). Své uplatnění si najdou i v rozmanitých dětských zařízeních, na pracovištích v odpočinkových místnostech a některé vaky a pytle jsou přizpůsobeny k posezení venku.

Výběr sedacího vaku či pytle

Sedací vaky a pytle jsou v posledních letech velmi oblíbené a jejich nabídka na trhu je velká. Možná tak velká, že nebudete vědět, po kterém sáhnout. Pro cílenější výběr promyslete následující parametry:

Náplň

Při výběru sedacího vaku či pytle by vás v první řadě měla zajímat kvalita a tu určitě především to, co je uvnitř. Nevybírejte proto jen podle toho, co se vám líbí.

Nejlépe je vybírat ze sedacích vaků, jejichž náplní jsou EPS kuličky. To je tvrzený polystyren, který je ohnivzdorný. Méně kvalitní náplní sedacích vaků a pytlů je drcený polystyren.

Materiál

Sedací vaky a pytle se vyrábějí z různých materiálů. Chcete-li si pořídit vak na zahradu či terasu, volte nylon. Je odolný. Oceníte rovněž jeho jednoduchou údržbu. Špínu pouze setřete.

Do interiéru se hodí vaky z různých materiálů. Voděodolnost vám zaručí třeba polyester. Díky tomu se vám bude vak dobře udržovat. Elegantně vypadá umělá koženka. Najdete však i vaky z pravé kůže. Chcete-li, aby vak byl zároveň velmi příjemný na omak, volte třeba plyš. Z dalších materiálů si ještě uveďme bavlnu, semiš atd.

Velikost

Sedací vaky a pytle se prodávají v různých velikostech. Před koupí vybraný výrobek vyzkoušejte. Vhodné je vybrat takovou velikost, abyste si při sezení mohli opřít i hlavu. Čím bude vak větší, tím bude pohodlnější a umožní vám rozmanitější využití.

Design

Kromě pohodlí a relaxace je také sedací vak či pytel zajímavým designovým prvkem místnosti, především když ho dobře vyberete. Designové možnosti se odvíjí od vybraného materiálu. Vak může být jednobarevný, ale i barevný a s rozmanitými motivy.

Relaxujte na pohodlném sedacím vaku či pytli. Stane se oblíbenou součástí vašeho domova, na kterou nedáte dopustit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *