Vestavěné skříně do moderního interiéru

Jak vypadá moderní nábytek? Má pěkný design, ale jen o vzhledu to není. Měl by také přesně odpovídat svému účelu a být co nejvíce praktický. Takové nároky splňují oblíbené vestavěné skříně.

Vestavěné skříně

Vestavěná skříň je kusem nábytku, který velmi efektivně dokáže využít daný prostor. Nepřizpůsobujete tedy výběr skříně prostoru, ale naopak.

Lidé si vestavěný nábytek pořizují do ložnic, předsíní, obýváků, dětských pokojů. Své využití mají kdekoliv, kde potřebujete velké úložné prostory.

Důležité je také mít vestavěnou skříň dobře zorganizovanou. Proto jsou uvnitř skříně různé police, zásuvky, drátěné programy, kontejnery, výsuvné a sklápěcí šatní týče a další vybavení pro zlepšení přehlednosti. Nebudete muset nic zdlouhavě hledat.

Dveře vestavěného nábytku

Dveře k vestavěným skříním mohou být řešené různě. Nejčastější volbou jsou posuvné rámové dveře. Jsou pohodlné na použití, mají elegantní design a díky tomu, že se nevyklápí ven, šetří prostor před skříní. Pěkným řešením je horizontální rozdělení a využití různých kombinací materiálu. Dalšími možnostmi jsou skládací a otvíravé dveře.

Výhody vestavěných skříní

Vestavěné skříně jsou oblíbené pro své četné výhody. Těmi hlavními jsou:

  • efektivní využití prostoru: Jak už jsme si uvedli výše, hlavní vlastnost a tím i výhoda vestavěných skříní je, že vám umožní efektivně využít váš prostor, a to i v případě, že je jakkoliv atypický. Schopná firma si s ním poradí.
  • velké úložné prostory: Do skříní se vejde velká spousta věcí – nejen oblečení a boty, ale také žehlicí prkno, žehlička, vysavač, sušák na prádlo…
  • vybavení a doplňky: Díky různým systémům budete mít své věci pěkně srovnané a skříň bude přehledná.
  • moderní vzhled a různost materiálů: Vestavěný nábytek splní i vaše designové nároky. Některý je skutečným skvostem, zvlášť když využijete možnosti kombinace materiálů – třeba dřevo se sklem nebo ratanem atd. Vybírejte tak, aby výsledná skříň ladila se zbytkem interiéru. Nebo to můžete udělat naopak, pustíte-li se do rekonstrukce celé místnosti.

Kdy si vestavěné skříně nepořizovat

Jak je vidět z výše uvedeného, vestavěné skříně mají mnoho výhod, díky nimž jsou stále častějším vybavením domácností. Přesto jsou některé situace, ve kterých byste měli upřednostnit spíše „klasickou“ skříň. Především v případě, že jste v pronajatém bytě, či budete-li chtít za čas skříň přemisťovat. Vestavěná skříň odpovídá nárokům prostoru a celkově by bylo přestěhování velmi komplikované.

Od koupě vestavěné skříně vás také může odrazovat její vyšší pořizovací cena. Na druhou stranu, když zvážíme výhody…Rozhodnutí je jen na vás.

Na co si dát pozor při výběru vestavěných skříní

Rozhodnete-li se pro vestavěnou skříň, věnujte dostatek času pečlivému výběru firmy, která vám nábytek zhotoví. Dobře také promyslete, kde by měla skříň být, jaké budou její rozměry, co všechno má pojmout. Zvažte také, kolik jste ochotni do tohoto nábytku investovat. Podle toho budete vybírat materiály, dveře i další detaily.

Při domluvě s dodavatelem se zajímejte, co vše je v ceně nábytku zahrnuté. Obsahuje i dopravu a montáž, nebo to budete muset platit zvlášť?

Vestavěná skříň svépomocí? Jste-li šikovní, proč ne?

Pokud rádi kutíte a jste šikovní, můžete se pustit do vestavěné skříně svépomocí. V některých prodejnách se dřevem vám i nařežou jednotlivé díly. Důležité je vše dobře proměřit a naplánovat, aby skutečně vestavěná skříň využila prostor, který jste jí určili. Promyslete rovněž, jak vyřešíte dveře, zdali bude mít skříň zadní díl, zohledněte případné nerovnosti a podobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *