Vyřešte úložné prostory praktickými vestavěnými skříněmi

Stěhujete se do nového bytu či menšího domečku a už teď nevíte, kam dáte všechny svoje věci? Teprve totiž při stěhování člověk zjistí, kolik drobností či věcí, které potřebuje jednou za čas, skutečně má. Kam ale s nimi? Čím více věcí, tím přece větší nepořádek! Omyl! V případě šikovných vestavěných mohou mít i věci svůj řád a systém.

Myslete na každý detail

Mysleli jste, že vybrat si vestavěnou skříň je naprostá hračka? Aniž bychom vás chtěli jakkoliv strašit, není to tak úplně jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Aby byla vestavěná skříň plně funkční a vyhovovala vašim potřebám, je nutné nejprve zvážit několik základních faktorů. Na začátek je však dobré si říci, že vestavěná skříň může být vaší doživotní investicí, proto netlačte na nejnižší cenu. Nemuselo by se vám to vyplatit. Podstatou vestavěné skříně je využít každý centimetr prostoru k uskladnění věcí. Aby tomu ale tak skutečně bylo, je nutné přesné měření, které by vám měla poskytnout a zároveň se za něj zaručit každá profesionální firma specializující se na vestavěné skříně. Zvláště pak pokud se jedná o atypický prostor, kde jsou různé výřezy či snížené stropy. Mezi časté chyby rovněž patří, že lidé podceňují hloubku skříně. Ta by neměla být menší než 65 cm, neboť pak budete mít problém do ní pohodlně pověsit kabát.

Pozor na vhodný materiál

V případě, že je pro vás rozhodující cena, budete muset vybírat z levnějších druhů materiálu. Cenově nejnižším relacím odpovídá lamino. Naopak za vestavěné skříně z masivu si výrazně připlatíte. Zvláště pak, jedná-li se o tvrdé dřevo, kam patří dub, buk, třešeň, mahagon či borovice. Populární je však i olše či smrk, které řadíme mezi měkká dřeva.

Vestavěné skříně však skýtají mnoho možností, jak je vylepšit. Jedním z oblíbených řešení je použití zrcadla na posuvných dveřích, a to buď pouze na jejich části, nebo po celé linii. Výhodou umístění zrcadla je jednoznačně optické zvětšení prostoru. To se hodí zejména v menších místnostech, jako jsou například předsíně. Zároveň má zrcadlo svou praktickou funkci. V souvislosti se zrcadly využívají zejména rodiny s dětmi zároveň i bezpečnostní fólie, které zabrání v případě rozbití skla jeho vysypání. Ničím neobvyklým však nejsou ani barevné dekory skříní. Ty jsou nejčastější zejména pro dětské pokoje.

O tom, jak dlouho vám vestavěná skříň vydrží, rozhoduje nejen materiál, ale rozhodující je zejména kvalita konstrukce a vnitřního vybavení skříně. Nebojte se proto připlatit si a investovat do hliníkových či ocelových rámů i koleček na posouvání dveří. Tušili jste například, že kolečka s ložisky mohou nejen prodloužit životnost skříně, ale zároveň snižují i hlučnost při otevírání dveří?

Praktická a funkční

Každý má o vestavěné skříni jiné představy. Někdo ji potřebuje do předsíně, kde bude odkládat především kabáty, boty, čepice či tašky. Naopak někdo jí chce plně nahradit šatnu – v takové vestavěné skříni by tedy neměly chybět sklopné tyče na košile či šaty, kalhotovník, přihrádka na šperky, výsuvné věšáky na kravaty či pásky, poličky na trička, zásuvky na spodní prádlo a mnoho dalších vychytávek, které jsou dnes k dostání.

A protože vestavěné skříně sahají až ke stropu, nezapomeňte na teleskopickou tyč. Nebudete si tak muset vždy brát na pomoc stoličku. Dalším dobrým pomocníkem je i výsuvná tyč, která vám pomůže pohodlně získat košili, která se nachází na samém konci skříně. S rozmístěním jednotlivých úložných prvků vám pomůže samozřejmě firma specializující se na vestavěné skříně. Nicméně ani oni neznají vaše preference. Proto si dopředu promyslete, co konkrétně budete do skříně ukládat a čeho budete mít nejvíc. Jen tak totiž bude finální vestavěná skříň plně splňovat vaše požadavky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *